Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők, meséljetek!...

Érettségizők, meséljetek! Milyen volt a magyar érettségi? Be tudtátok fejezni a szövegértést? Íráskészségnél mit választottatok? Stb

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem könnyű volt:) én novellát elemeztem..az érvelés egy vicc volt..:D holnap matek,meg szerda töri..na az nehezebb..:S sok sikert!:)
2010. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nagyon szűkösen tudtam befejezni a szövegértést, az utolsó előtti feladatot kis is hagytam, amit tudtam csináltam. Habár oda is írtam, csak azzal nem értem végig. Nem volt annyira nehéz, meg tudtam volna csinálni, ha több idő van rá. Én az érvelést választottam az íráskészségnél. Nem volt egy egyszerű téma...írtam már könnyebb érvelést is! Arról kellett írni, hogy miért fontos hogy ismerjék az írók műveik alanyait,fontos e a környezet, a tér stb. Hát lesz ami lesz, bízom benne, hogy meglesz! A holnapitól jobban félek.
2010. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem nehéz volt. A novellát csináltam. Most el vagyok keseredve, mert csak 2oldalt tudtam írni. Az lehet 2es? A mű címére sem emlékszek :-S teljesen kivagyok borulva.
2010. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A 2-es már akkor megvan, ha a szövegértést 50%-osra megcsináltad, nyugi :)

Én is a novella elemzést csináltam, 4 oldalt tudtam kipréselni magamból. Szerintem 2 oldalra is biztosan jár valamennyi pont, megbukni tuti nem fogsz!

2010. máj. 3. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó: első vagyok.:D szerintem lehet jobb is,mint kettes,ha tartalomra jó,max nem lesz ötös..:)
2010. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én se tudtam befejezni a szövegértést, mert óra sem volt a teremben, ráadásul éppen a 7 pontos feladatot hagytam ki :(
2010. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
pont én is így jártam, mint az előző hozzászóló !: (
2010. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szűkösen tudtam befejezni. Rajtam volt óra, így tudtam hol tartunk. Az utolsó negyedórában be is pánikoltam rendesen, mert volt még hátra 3,5 oldalam. Összecsaptam a végét, de a nem hivatalos megoldás szerint nem lett vészesen rossz. Majd kíváncsian várom. Az elemzésre viszont rengeteg idő volt. Egy órával előbb befejeztem, azt megadhatták volna még a szövegértésre. Novellát választottam és 3,5 oldalt sikerült valahogy összerizsáznom. Remélem ezúttal a tanárunk nem a saját véleményére lesz kíváncsi, hanem a miénkre.
2010. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szövegértést én nem sem tudtam rendesen befejezni, átnézni sem. most, hogy az origo közzétett egy "megoldókulcsot" kb leesett, hogy mekkora idióta is vagyok. egy ilyen k*rva könnyű érettségit elszúrni gondoltam lehetetlen. persze a 2. feladatnal nem olvastam el figyelmesen, és nem idézetekkel válaszoltam. tuti kapásból -3 pont... kicsit sem vagyok ideges.

íráskészségnél nálam egyértelmű volt előtte is, hogy novellát választok majd, szerencsére idén elég jót adtak. sokan viszont haverok közül nagyon az érvelésre készültek, erre jó nehezet kaptak:D

2010. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én a 7 pontosat direkt megcsináltam, mikor már láttam, hogy vészesen fogy az idő...

Amúgy a legrosszabb az volt, hogy sokszor kevés volt a hely leírni az idézetet!

2010. máj. 3. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!