Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsga időszakban ki tudok...

Vizsga időszakban ki tudok iratkozni az egyetemről úgy, hogy ne kelljen fizetnem?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok az egyetemen, de nem tetszik a választott szakom és az első félévem vizsgaidőszakának közepén vagyok, de nem szeretném végig csinálni a vizsgákat.Arra lennék nagyon kíváncsi, hogyha most kiiratkozom a le nem tett vizsgák bukott kreditnek számítanak és kell értük fizetni?

2016. dec. 26. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg először is, hogy a bukott kreditek után kell-e fizetni, vagy a tárgyak újrafelvételéért, ez alapján elég könnyű dönteni.

Hova jársz?

2016. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tanulmányi osztálynak ezt tudnia kellene.. Van ahol nincs is kredit nem teljesítés utáni díj. (PPKE-BTK pl.) melyik suli es kar? Párat tudok
2016. dec. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Károli Gáspár Református egyetemre járok szabadbölcsészet szakra.Szeptembertől az ELTE-re szeretnék újra felvételizni magyar-töri szakos tanárira. Azért gondoltam még a vizsgaidőszak előtt, hogy megcsinálom a vizsgákat, mert a következő félévemet passziváltatni akartam volna, hogy ha netalán nem vesznek fel ne maradjak egyetem nélkül. Tegnap azonban utána olvastam és csak úgy nem kell kifezetnem ezt a félévemet ha félév után kiiratkozom. (Amúgy államilag támogatotton vagyok). Szóval, hogyha már úgy is ki kell iratkoznom nem csinálnám meg a többi vizsgámat feleslegesen.(Úgy sincs olyan amit eltudnék fogadtatni). Remélem érthetően le tudtam írni, köszönöm a válaszokat!:)
2016. dec. 27. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul értetted meg. Csináld meg nyugodtan a vizsgáidat, amiket meg tudsz. Ha szerzel krediteket azok majd jól jöhetnek később a másik egyetemen.


A lényeg, hogy második félévre ne jelentkezz be aktívra, menj passzívra. Felvételizz újra és ha felvesznek iratkozz be, utána innen iratkozz ki. Ekkor nem kell visszafizess a mostani képzésedre semmit. Két okból se kell visszafizess, mert csak egy államis félévre jelentkeztél be, illetve ha szerzel bármilyen diplomát, akkor a félbehagyott képzésre vonatkozóan se kell visszafizess semmit. Egy államis féléved elfogyott, de még legalább 11 maradt. Menj passzívra, azt majd később iratkozz ki, miután a másikba felvettek, vagy az ottani beiratkozás előtt 1-2 nappal.

2016. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szerzed meg a vizsgán legalább a kettest bukott kreditnek számítanak valószínűleg. Olvasd végig a TVSz-t.

De nem kell fizess semmit, mert úgyis kiiratkozol. Ha kellene fizetned és nem fizeted be, akkor nem vehetsz fel tárgyakat a köv félévben, illetve nem jelentkezhetsz be a köv félévre, ha van tartozásod. De te nem is akarsz bejelentkezni, mert majd kiiratkozol, lletve passzívra akarsz menni esetleg. Így nem tudják rajtad behajtani, meg nem is fogják, mert a passzív után kiiratkozol.

2016. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!