Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hat és négyosztályos gimnázi...

A hat és négyosztályos gimnáziumi felvételi matekfeladatokon nehezebb feladatok is vannak, mint az érettségi feladatsorokban - kevesebb időt hagyva erre. Miért?

Figyelt kérdés
Matek szakon tanulok egyetemen, és megmondom őszintén, hogy néhány feladat levezetésén még nekem is gondolkodnom kellett, és biztos vagyok benne, hogy gyakorlatilag lehetetlen egy 12-14 éves gyereknek megoldania ezeket a feladatsorokat a rendelkezésre álló idő alatt időben. Miért ilyen nagyok az elvárások ebben az életkorban, amikor például az érettségit a függvénytáblázat és a józan paraszti ésszel minimum 70-80%-ra meg lehet csinálni? Miért kell a kisgyerekeket kikészíteni és túlhajtani?
2016. dec. 27. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a kikészíteni és a túlhajtani egy kicsit túlzás, azért nem erről van itt szó. Ha kikészül valaki a felvételin, az többnyire a szülői nyomás miatt van, a teljesítménykényszert nem a gyerek rakja saját magára, hanem a neveltetése.


Azért nehezek a felvételi feladatsorok - főleg a hatosztályos esetében -, mert ha mindenki meg tudja oldani, akkor semmi értelme nincsen. Egy egyetemistának ne kelljen már elmagyarázni, mi kell ahhoz, hogy egy feladatsor jól differenciálja a gyerekeket... Nem kell mindenkinek minden feladatot jól megoldania, elég azoknak, akiknek kiemelkedő képességei vannak. Nem tudom, mennyire vagy képben a középiskolákat illetően, és mennyire tudod, de a közepes színvonalú sulikba viszonylag gyatra felvételivel is felvesznek, mert a legtöbbeknek úgy sikerül. A top iskolák pedig megtehetik, hogy a krémből válogatnak. Ez mindig is így volt, és teljesen érthető.

2016. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!