Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy tanuljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lusta vagyok tanulni. Tanulás nélkül is simán hármas- négyes dolgozatokat írok, de tényleg úgy, hogy egy szót se néztem át. Általában a feleleteim jobbak, négyes-ötösök, de szintén tanulás nélkül. Félévkor 4,2-es átlagom lesz. A szüleimet ez még is zavarja, mert azt mondják, hogy kevés tanulással színötös lehetnék. De nekem tökéletes a mostani helyzet is.

Egyszerűen utálok tanulni, jegyzetelni se jegyzetelek, füzeteim sincsenek, könyveimet a padba szoktam hagyni a suliban.

Semmivel se tudnak rávenni, hogy tanuljak. És értem én, hogy magamnak tanulok meg ilyenek, de nem tudom rávenni magam.

Szóval valami ötlet?

16/L



2016. dec. 28. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Akaraterovel. Nincs mas mod.
2016. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tűzz ki magadnak egy konkrét célt.

Pl. válassz ki egy-két olyan tárgyat, ami érdekel és / vagy hasznosnak tartod és azokra feküdj rá jobban. Mondd azt, hogy abból a kettőből javítasz egy-egy jegyet.

Vagy mondd azt, hogy az a célod, hogy a hármasokat feljavítod négyesekre.

Nem kell MINDENBŐL jónak lenni, de az önbizalmat is ad, ha BIZONYOS területeken jó az ember - és abban is segít majd, ha el kell döntened, hogy mivel akarsz majd foglalkozni. Most tudod kitapasztalni, hogy melyik területben mélyedsz el szívesebben.

2016. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a cél lehet hosszabb is. Tűzd ki célul, hogy mi és hol szeretnél lenni 25 évesen. Azt nézd meg mi kell, hogy elérd a célod. Ennek megfelelően tudni fogod melyik tantárgyakra feküdj rá, hogy elérd a célod.

Persze, ha csak annyi a célod, hogy Tescoban legyél árufeltöltő, akkor jó úton haladsz most is.

2016. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt most felírhato magadnak, hogy ezzel a módszerrel egyetemen már kegyetlenül szívni fogsz.Lehet nem vagy egy buta lány, viszont ostoba annál inkább, hogy nem teszel erőfeszítést. Viszont ez a te problémád lesz, nem az enyém, így csináld csak tovább :)
2016. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!