Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakmai érettségi pontosan...

A szakmai érettségi pontosan milyen végzettséget ad? Jár érte az OKJ-s többletpont?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvasom, hogy rendes OKJ-s végzettséget, tehát nekem az érettségi bizonyítványomban az fog szerepelni, hogy "54 344 01 Pénzügy-számviteli ügyintéző" (Közgazdasági szakgimibe járok). Viszont máshol azt írják, hogy nem ad valós végzettséget.. Most mi az igazság?

Ha OKJ-sat ad, akkor felvételibe elszámolható érte a többletpont (szakirányban tanulnék tovább)?


2016. dec. 29. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az érettségire miért járnak OKJ-s végzettség? Ezt gondold át még egyszer szerintem... OKJ-re érettségi UTÁN lehet menni.

A szakközépiskola érettségit ad az adott tárgyból, mint ahogy én is közgazdasági szakközépben végeztem. Ettől még nem lett közgazdász és főleg nem pénzügy-számvieteles, ami egy tök más végzettség amúgy.

2016. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak 4 éves a suli? Vagy lehet ott maradni 5-ödikben is? Ha érettségizel pénzügy-számviteles tárgyakból, akkor lehet, hogy ad OKJ-t, nem tudom. De ha az okj-ért 5-ödikben ott kell maradni akkor nem most ad okj-t.

Ha egyébként 280 pontod legalább van, akkor elszámolható többlet pontként a szakirányú okj.

2016. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2017-től kötelező az ágazati szakmai érettségi.. nem saját választás. A szakmai érettségi nem csak egy sima vizsgatárgy,mint pl a töri.. Sokkal több mindent és részletesen kell tudni.. egy vizsgatárgy kb 5 tantárgy tanulmányából tevődik össze.. ezért kérdem, hogy milyen végzettség jár érte
2016. dec. 29. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak okj járhat, mert csak ez az egy végzettség van, az érettségin kívül, Magyaroszágon középfokon, meg nemzetközileg is.
2016. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szakmai érettségi az nem ad okj-t. A szakmai érettségit ha teszel az egy érettségi, ami több tárgyból van összegyúrva. Felvételinél szakmai irányban beszámíthat a 2 érettségi-felvételi tárgyba, az ilyen szakmai érettségi. Ha gazdasági egyetemre mész tovább, akkor az egyik felvételi tantárgyad lehet a szakmai érettségi tárgya a másik meg például matek, vagy idegen nyelv, vagy töri.

Ahhoz, hogy okj-t kapj még egy évet a középsuliban kell maradj az érettségi után.

2017. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Semmivel nem ér többet a szakmai érettségi,mint a sima érettségi. Úgyan azt a bizonyítványt kapod meg, mint pl egy gimis. A szakmai érettségi azért találták ki azok a f...opo ge..ládák az oktatási hivatalban, hogy tönkre tehessék a diákok idegrendszerét. Valamint diákok jogait sértő elvárásoknak kell megfelelni, korrupt az egész rendszer!
2017. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!