Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeeintetek nekem járna...

Szeeintetek nekem járna szociális ösztöndíj jövőre?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek 21 éves,másodéves egyetemista vagyok. Mellette diákmunkákat vállalok,de sajnos lehetetlen állandó munkát találnom az órarendem miatt. Havi 40ezret tudok összeszedni,ha nem járok be néhány órára,csak a gyakorlatokra,laborokra.

Úgy döntöttem összeköltözöka barátommal,akivel négy éve vagyunk együtt, és nem szertnék a szüleimtől semmilyen támogatást kérni.

A városomtól.40km-re találtunk olcsó albérletet,havi 10ezer ft kb a bérleti díj.

Nyárra terevezzük a költözést, és.szeptemberben remélem.meg tudom igényelni.

Most felületesen olvastam át, és úgy láttam hogy a fogyatékkal élők kapnak támogatást,valamint akinek gyereke van,árva,félárva,nagycsakádos,vagy még egy olyan csoportot olvastam: megszűnt a gyámsága nagykorúsága miatt.


Egyik csoportba sem tartozok.

A szociális ösztön díj mellett még a bursáról tudok.



2016. dec. 29. 18:48
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek van tapasztalata?
2016. dec. 29. 18:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Akiket említettél ők biztos kapnak és nagyobb összeget.


Akinek nem ennyire súlyos a helyzete ők is kaphatnak pontszámok alapján, ha elérsz egy adott minimum pontot. A szociális helyzeted igazolására az egyetem Térítési és Juttatási szabályzatában kell meghatározva lennie, hogy milyen dolgokért kaphatsz pontot és mennyit szociális ösztöndíj pályázatod beadásakor. Azt az, hogy kapsz-e azon múlik, hogy hányan kapnak és milyen pontszámaik vannak. Általában el kell érjél egy minimum pontszámot, hogy kapjál azt ha minél többet érsz el, akkor többet is kapsz. De elég macerás összeszedni a papírokat, de ez ezzel jár. A szociális pontozási rendszer egyetemenként változó ezért tiéteket nézd meg és nagyjából látni fogod, hogy hány pontod lesz, azt az kell tudjad, hogy ezzel átugrod-e a minimum pontot várhatóan. Mert ha legalább akörül vagy, akkor érdemes beadni.

2016. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!