Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valoban gyengebb kepessegu...

Valoban gyengebb kepessegu az, aki hangosan tud tanulni, maganak mondja fel a tananyagot?

Figyelt kérdés

Nekem is igy kenyelmesebb/hqtekonyabb. Sot engem arra biztotott a tanarom, hogy ugy gyakoroljak, mintha masnak mondanam fel.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Ez a kerdes ihletett meg. Szerintetek van valosagalapja annak, amit a valaszolok egy resze ir? Valoban butabb, aki hangosan tanul? Ha igen, hogy lehetne ezen valtoztatni? Ti milyen modszerekkel tanultok?


2016. dec. 29. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Nem buta, mert így kell tanulni. Aki így tanul az okos.

Persze lehet máshogy is, csak az lehet több erőfeszítést igényel, de az csak fölösleges fáradság ehhez képest.

Tanulj továbbra is így, sőt olvashatsz még félhangosan is. Az is segít.

2016. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor hobbibol olvasok, akkor magamban olvasok, es akkor joval lassabban haladok. Az agyam lassabban erti meg, mint ahogy a szememmel kovetni tudom a betuket. Tanulasnal hangosan/motyogva olvasom fel, akkor gyorsabban haladok.
2016. dec. 29. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Van, aki azt tanulja meg, amit lát. Van, aki azt, amit hall. Van, aki azt, amit leír 5x. Van, aki azt, amit ő olvas fel másoknak. Van, aki magol órákig, van, aki egyszer hallja és örökre megjegyzi. Attól nem lesz senki butább vagy gyengébb, mert más módszerrel tanul.

A legbutábbakat arról ismerni fel, hogy egyáltalán meg sem próbálnak tanulni... nem véletlenül.

2016. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. (De nem is okosabb, egyszerűen csak más típus - és nem is tartom gyorsabb módszernek, szerintem gyorsabb módszer is akad.)

Viszont rengeteg tanulási módszer van, az a lényeg, hogy megtaláld azt, amelyik számodra a leghatékonyabb (és ami belefér az idődbe).

2016. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én is úgy tanulok, hogy felmondom magamnak - vizsgahelyzetbe képzelem magam és megpróbálom előadni úgy, mint a vizsgán.

Iőigényes, de számomra ez a leghatékonyabb módszer.

Nem érzem magam butának, sőt...

2016. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy jobban rögzül ha hangosan felmondod. Az angoltanárom mindig azt mondta, hogy legalább 7-szer ki kell mondanunk az adott angol szót hangosan, mert akkor rögzül legjobban az agyban, ha csak előtte nap átnézzük, akkor maximum a másnapi szódolgozat erejéig marad meg.
2016. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!