Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulás vizsgaidőszakban, ti...

Tanulás vizsgaidőszakban, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok jogon, most van az első vizsgaidőszakom. Már nagyon szenvedek, pedig 5 vizsgám hátra van még. Minden nap reggel kelek (7-8 körül) és estig (19-21 óráig) tanulok. Napközben nem foglalkozok nagyon mással, általában ebéd után egy kis szünetet tartok, akkor nyomkodom egy kicsit a telefonomat meg hallgatok zenét stb. Átlag napi tíz tételeket kéne megtanuljak, de sokszor már a nap végén nem emlékszem az aznapi tételek anyagára, nemhogy az azelőtt tanult dolgokra. Így rettegek a vizsgáktól, nem tudom hogyan fogok tudni levizsgázni. A tételeket úgy tanulom, hogy elolvasom egyszer a tételt, kihúzom a lényeget, majd bekezdésenként megtanulom. De ez nem túl eredményes...

Mit kéne máshogy csináljak?



2017. jan. 1. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Hát...mondjuk ez most már nem segít, de a szorgalmi időszakban is kéne rendszeresen tanulni. Akkor most már csak át kéne futni, ismételni az anyagot és nem most kezdeni megtanulni.

A következő félévben csináld így.

2017. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Csinálok egy prioritási sorrendet, melyik vizsga a legfontosabb és melyik az, ami ha nincs meg, semmi nem történik. (ráépülés nálunk rengeteg van)


2. Felveszem a vizsgáimat a prioritási sorrend szerint legfontosabbtól a legkevésbé fontosig, ügyelek arra, hogy minden vizsgámra elég időm legyen felkészülni, de ha úgy van, akkor tudni kell elengedni tárgyat, mert inkább legyen meg 1 tárgy biztosra, mintsem egyikre se tudj rendesen felkészülni.


3. Elolvasom a kidolgozásokat és szelektálok. Van olyan tárgy, nem is egy sajnos, amit soha nem fogok használni a későbbiekben. Akkor minek szenvedjek vele? Megtanulom a minimumot, ami egy erős kettes, gyenge 3-asra elég, de azt 100%-osra, ezzel időt és energiát nyerek + a tárgyam is meglesz.


4. Kijelölöm a célokat, hogy például van 5 napom a vizsgáig, akkor naponta meddig kell eljutnom.


Ezután már csak tanulni kell. Nekem személy szerint soha sem ment az hogy elolvasok 1-2 oldalt egyszerre és megpróbálom visszamondani. Én a sorrol sorra haladás híve vagyok. elolvasok 3-4 sort és megpróbálom visszamondani, utána elolvasok még 3-4 sort, megpróbálom visszamondani, ha megy, akkor hozzáadom az elsőt és így tovább.


Bár nem tudom ez a módszer jogász szakon mennyire működhet, mert ugye ott nem ritka a több száz oldal/ vizsga. Én mérnökinfón vagyok, általánosságban a vizsgáim tananyaga 30 oldal körül szoktak lenni, mondjuk tele képlettel meg jó kis matekos dolgokkal + ugye itt nem csak bemagolni kell, hanem érteni is, mert személy szerint nekem soha nem ment, hogy olyat tanuljak, amit nem értek, de nekem ez a módszer bevált.


Remélem segít!

2017. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!