Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik budapesti egyetemen...

Melyik budapesti egyetemen érdemes elvégezni az építészmérnöki szakot?

Figyelt kérdés
Kimondottan félek az ilyen markmyprofessor-os egy csillagos pontozású tanároktól, akikről csupa rémtörténetet hallok. :D A szívem BME-t súg, az eszem pedig azt, hogy előbb azért tájékozódjak, kérdezzek meg sok embert, köztük titeket is. Nekem annyi a fontos, hogy ha minden nap tisztességesen fixen tanulok akár 2-3 órát, akkor mindenből átmenjek és ne csússzak.

2017. jan. 3. 19:11
 1/2 Donald J. Trump ***** válasza:

Aközül a 2 közül nem sikerül választani? :D

Amúgy egyáltalán nem javaslom, hogy csak és kizárólag budapesti egyetemeket nézegess - a SZE meg PTE is igen kíváló képzéseket nyújt, mindkettő rohamtempóban fejlődő egyetem.

BME - hááát, most még lehet, hogy jó, de sokan beszélnek róla, hogy itt viszont nem hogy fejlődik, inkább esik a színvonal. Egyrészt nem is kaphat annyi támogatási pénzt, mint a vidéki egyetemek, másrészt az egyetem meg a kar vezetése is elég vaskalapos emberekből áll. Fennhordják az orrukat, hogy ők a nagy és megismételhetetlen BME, a magyar műszaki képzés fellegvára, közben meg érdemi munka alig zajlik. Persze ahhoz kétség sem férhet, hogy vannak szakmában élen járó oktatóik, de lehet, hogy mire te oda jutsz több lesz benne a jajj, mint az ihaj.

SZIE - Ybl meg igazából szintén nem egy rossz egyetem, menj el nyíltnapra vagy csak úgy és nézd meg mindkettőt.

Hogy jobban összezavarjalak amúgy ajánlom még az építőmérnöki szakokat, ha egy kicsit kockább beállítottságú vagy és a kivitelezési rész érdekel jobban (szintén SZE, PTE, Ybl), meg az építőművészt, ha a tervezés és humánabb oldala (MOME, Sopron-NYME).

2017. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jól hangzik a vidéki tanulás, csak anyagilag nem tudom mennyire engedhetném meg magamnak. :\ Még szétnézek.
2017. jan. 3. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!