Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a felkészülé...

Hogyan kezdjem el a felkészülést az emeltszintű biologia és kémia érettségire?

Figyelt kérdés
A könyvek mar megvannak,.és szeretnem elkezdeni a tanulást. Azomban nem tudom, hogy mi szerint haladjak. Tanuljak a könyvből, es mennyek sorba a tananyaggal, vagy pedig szerezzem meg a vizsga követelmenyeket es azokat sorba dolgozzam ki a könyv segitsegevel. Ti hogyan keszültetek? 2018 majusban fogok erettsegizni, szerintetek ennyi idő eleg? Mit tanacsoltok a sikeres felkeszüleshez?

2017. jan. 4. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

elvileg ha lelkiismeretesen foglalkozol vele szerintem elég :)

követelményrendszer és mintafeladatsorok szerint tanulj ugyanis azt kérik vissza a vizsgán is

2017. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Vizsgakövetelményeket mindenképp töltsd le, mert onnan tudod, hogy mi az ami biztosan kell!


Tanácsok kémia és biológia tanároktól a felkészüléshez:


[link]


[link]

2017. jan. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Haladj sorba! És mindig csinálj oda vonatkozó érettségipéldákat!!! A legjobb, ha begyakorolod őket, hogyha lámpalázas/izgulós vagy, hogy a vizsgán már rutin legyen a gondolatmenet, ami kell. Ha nagyon az elején vagy: kezdésnek a középszintű példák is megteszik.
2017. jan. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Előttem szoloval egyetértek. Ja és nem piszkálni akarlak, de szerintem figyelj a helyesírásra. "Azomban" és "mennyek" helyett azonban es menjek. Nem szeretik ha érettségin hibásan írsz, bioszon úgyis kell esszét is írni.
2017. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Hát szerintem pedig mivel ez egy emelt érettségi, így célszerűbb az emelt érettségi korábbi feladatsorait végigcsinálgatni.

Most ugyebár változik az érettségi jónéhány tárgyból, köztük bioszból is. Vannak valahol az interneten minták azokat nézegesd meg + mire érettségizel 2 feladatsor már fent lesz az interneten mint korábbi évek feladatai, azokat nézd meg különös tekintettel.

A helyesírásról meg annyit h az esszében eddig 10 pontot lehetett kapni ha a megoldókulcsban megadott 10 kulcsmomentumra külön helyesírást nem pontoznak csak a szakkifejezések legyenek rendben :)

első voltam

2017. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Még azt megkérdezhetem, hogy mi is pontossan az az esszé? Mi a lényege?
2017. jan. 5. 13:42
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Pár mondatban meg van adva hogy milyen témáról kell írnod 2 közül lehet választani az egyik ált egy növénytan-ökológiás a másik egy embertanos.
2017. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

5-ös: Nem akarok vitatkozni, de egy szép külalak és jó megfogalmazás és helyesírás sokat számít biológia érettségin is. Élő példát tudok többet is mondani azok közül, akik velem érettségiztek, helyesíráson is veszthetsz pontot. Szerintem ne ezen múljon :)


Ez nem fog tetszeni de néhány részből nem árt a pluszinformáció, egyetemi tananyagból, azt külön tanár tudja leadni neked. A mi érettséginkben is volt egyetemi genetikás feladat, közöm nem volt hozzá, csak már itt egyetemen.

2017. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Hát akkor ott valamit nagyon rosszul javítottak, mivel ha nem a szakkifejezésekben van hiba vagy nem a megfogalmazás kétértelmű(pl. nincs alanya vagy állítmánya a mondatnak így nem lehet tudni hogy mire vonatkozik egy infó), akkor nem vonhatnak le pontot helyesírási hibákért pl egy "azomban"-ért biztos nem.

Bocsi az offért de melyik évi érettségit írtad utolsó(csak kíváncsiságból)?

2017. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13%
Meg se próbáld. Úgy sem fog sikerülni
2017. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!