Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?

Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Nos, tudom, rengeteg ilyen kerdes van kint mar, de azert en is kitettem ezt. Szoval 13 eves lany vagyok, es tudom, h lenne meg idom ezt eldonteni, csak szeretnek egy elorelatast. Tehat szeretem az angolt, magyart, tortenelmet, foldrajzot, valamennyire az infotmatikat is. A hobbim a tanc. Jarok is tancolni. Osszesen 4 nyelvet tudok: magyart, romant anyanyelvi szinten, angolt is jol tudok beszelni, es nemi nemet ismeretem is van. UTALOM a matekot, fizikat, kemiat.
2017. jan. 4. 21:40
 1/5 A kérdező kommentje:
es imadom az allatokat! kutyakat, macskakat, nyulakat, lovakat, tengeri malac, horcsog ... barmi
2017. jan. 4. 21:49
 2/5 anonim válasza:

Tehát jól magolsz/tanulsz, csak logikád nincs?

Igazából a tantárgyak nem határoznak meg semmit, van olyan szabadidő elfoglaltságod, amit szívesebben végzel bárminél? Amennyiben ez a tánc, elhatározhatod magad tánctanárnak, akár bárokban sztriptíz-táncosnak is. :P

2017. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem magolok jol, pont, h az osszes tantargyat amit felsoroltam logikaval taanulom meg!
2017. jan. 5. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy tűnik humán beállítottságú vagy. Én a helyedben a nyelveket tanulnám, az angolt felhoznám magas szintre, a németet is elkezdeném tanulni, legalább középszintre. Ezt vagy sok otthoni munkával, vagy magántanárral, vagy nyelv tagozatos középiskolával lehetne elérni. Ezután valamilyen nyelvészi, fordítói, tolmácsi diplomát tudnál szerezni.

De ez csak egy lehetőség, hiszen szereted a magyart és a törit is, így akár mehetsz ilyen tagozatra középiskolában, utána pedig szerezhetsz valamilyen bölcsész szakos diplomát, akár tanárt vagy történészt, stb.,

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nem tudom, hogy Erdélyben (a román anyanyelvből gondolom, hogy ott élsz) hogy működnek az ilyen dolgok.


Off: Egyébként a történelem, magyar tipikusan olyan tárgyak, amikhez inkább magolni kell (pl. évszámokat, neveket, történeteket...). Nem mondom, hogy nincs bennük semmi logika, mert van (pl. töriben: a király területet akar->háború->katona kell-> fizetni kell a katonákat->pénz kell-> adót kell megszavaztatni->rendi gyűlést hívnak össze). De azért ne mondd már, hogy olyan sok logikát találtál abban, hogy megtanultál egy életrajzot vagy megtanultad az egyik király törvényeit.

2017. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az lemaradt, hogy középiskolában még változhat az érdeklődésed. Például van olyan osztálytársam, aki hármas volt kémiából általánosban, de gimiben megszerette, kitűnő kémiából és vegyész vagy gyógyszerészeti szakra akar menni.
2017. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!