Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki elvégez egy jogi...

Ha valaki elvégez egy jogi asszisztensi képzést (felsőoktatási szakképzés) akkor hol tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Mit csinál pontosan?
2017. jan. 8. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Max titkár(nő) lesz belőle..
2017. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Tehá ilyen irodai jellegű tevékenységeket végez, gondolom ügyvédi iratokat, vagy jogi iratoka, vagy okiratokat készít, kapcsolatot tart az ügyfelekkel, meg ilyenek.
2017. jan. 8. 23:59
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem, ezt az ügyvédbojtárok és a jogász gyakornokok csinálják.

A jogi asszisztens max kávét főz és fénymásol.

2017. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor minek tanulnak gépírást? Meg okirtak készítést? (Néztem az órarendjüket)
2017. jan. 9. 05:32
 5/7 anonim válasza:
76%

AZ előző hozzá szólók valószínűleg már elvágezték ezt a képzést és sajnálatos módon csak a kávéfőzésig jutottak , csak gratulálni tudok hozzá . Ne vedd figyelembe az ilyenek reakcióit, mert sajnálatos módon olyanba szólnak bele amihez látszólag nem értenek. A jogi asszisztens igen azt csinálja mit leirt a kérdező. Nem szimpla titkárnő és nem a kévéfőzés tudománya kedvéért jár 2 évig a FOSZ képzésre. Az hogy megéri e elvégezni függő... minden szakmánál fenn áll az esély hogy semmire se mész majd vele , ez tőled függ , hogy 2-esekkel át libegsz a vizsgákon vagy tényleg érdekel a jog világa és akkor érteni is fogsz ahhoz amit tanulsz . Elhelyezkedés függő az adott várostól . Bp-en biztosan jó munkahelyed lesz vele. Vidéki városokban kevesebb az esély , de nem lehetetlen. Bárhova mehetsz vele , ügyvéd mellé, bíróságra, hivatalokba. Nagyobb cégekhez, szociális intézményekhez. Bárhova. Nyelvtudásra nem helyeznek nagy hangsúlyt a suliban de elhelyezkedésnél ha jól beszélsz angolul akkor nyert ügyed van. Esetleg plusz egy nyelv mindig jól jöhet.

Szerintem nyugodtan vágj bele ha tényleg ez érdekel. Mint minden szakmánál rajtad múlik mit hozol ki belőle.

2017. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság a kettő között van! Végeznek jogi előkészítői munkát is, de mint egy titkárnő kávét is főznek és fénymásolnak. Ügyeket is intéznek sokszor, sorban állnak a földhivatalban..
2017. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert már tudok gépírni (nagyjából) és a Microsoft Office is megy (Word, Excel, PowerPoint), tehát ezen a részen nem is kéne tanulnom [otthon gyakorolni nem kéne]. Csak a jogot és az okiratokat, illetve az ügyvitellel kapcsolatos tananyagokat.
2017. jan. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!