Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PPKE molekuláris bionika...

Alaposkalapos kérdése:

PPKE molekuláris bionika képzésen sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés

Mivel sokféle és változatos tantárgyakból áll, meg a képzés színvonalából is gondolom, hogy szorgalmasnak kell lenni... na de meg lehet szakadni benne? Teszem azt lenne időm barátnőmmel, barátaimmal találkozni amellett, hogy tanulom is amit kell?


Érettségi előtt álló srác



2017. jan. 10. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lenne időd, 245 kredittel végeztem szinte csak ötösökkel, és még így is volt időm. Főleg szorgalmi időszak elején és vizsgaidőszakban volt időm.
2017. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokat kell tanulni.


Ne vedd kézpénznek az első válaszoló kommentjét, mert nem tudni, hogy milyen képességeid vannak, mennyire tanulsz könnyen, stb.

Egy nehezebben tanuló embernek több időt kell rááldozni, mint egy olyannak, aki könnyen megérti a dolgokat és jó képességei vannak hozzá.


Tehát alapvetően sokat kell tanulni, és van is valamennyi időd, de ha rosszabb képességű tanuló vagy, nyilván több energiát kell rááldozni, ergo csökken a szabadidőd.

2017. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy van (én is végeztem, már dolgozok MSc mellett), hogy az elején a gimis tudásodhoz mérhetően szívás a dolog, vagy sem. Nekem alig volt valami tudásom, első pár félévben szenvedtem. Szorgalmat is "tanulni" kell... aztán egyre könnyebben ment, sőt MSc-t 2 félév alatt gyakorlatilag befejeztem, már csak diplomafélév, ami mellett teljes állás belefér, mérnök, programozó, kutatóként. Orvosi biotech sokkal magolósabb, azt nem is végzed el hamarabb. Meg IB-t is szigorítják majd.


Szóval az elején nekem nem sok időm volt, alig voltam valahol és nehezebb félévekben nem volt időm komoly kapcsolatra, se barátokra... kb 1-2 havonta egy sörözés, vagy parti..de általában szilveszterkor mindig tanultam. Mondjuk mindig voltak kisebb munkáim is suli mellett, ezért voltam no life.


Nekem inkább a szorgalom volt a gyengeségem, tehát ha valaki szorgalmas akkor könnyű akár ötösökkel is.(nem mintha valahol is számítana)


Összességében eléggé általános szak, semmit sem tanítanak nagyon mélyen, és számon sem lehet kérni nagyon pl BME-s mélységben, vagy orvosis neuranatómiát stb. Nem találkoztam olyan kegyetlen szopatásokkal, mint jog, orvosi, villamosmérnök BME szakokon ismerőseimnél.


Amit persze tanulsz, azt magadnak kell elsajátítani a saját munkád, diplomatéma alatt. Úgy lehet piacképes tudást összeszedni, kibővítve az itt tanultakat :)

2017. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért lenne fontos ezt megtudnom, mert barátnőm egyik egyik barátja a BME-n tanul elsőévesként mechatronikát, és neki gyakorlatilag nincs élete, annyit tanul. Én meg meg szeretném nyugtatni, hogy nem lesz ezzel probléma és mindig lesz rá is időm legalább heti egy-két délután/este elejéig, mert egyáltalán nem támogatja ezt a döntésemet, sőt kinondottan ellenzi. Én személy szerint úgy gondolom bírni fogom, bár ez majd kiderül, ha felvesznek.


Ezt azért gondolom, mert könnyen megértem, átlátom a matekot, bár nem járok emelt óraszámban, fizikát meg kémiát mondjuk két éve nem tanulok, de érettségi után átnézem az egész tananyagot, hogy azért ne 0 tudással induljak. Meg amúgyis jó tanuló vagyok, bár ez nyilván nem viszonyíthazó az egyetemhez.

2017. jan. 11. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk a gimis matek az elég pite ám ehhez. Én is simán 5-ösre érettségiztem, de nekem itt kemény volt ez a sokféle matek, minden bizonyítással együtt.


sok órád lesz, nagy eséllyel lesz kémia, fizika felzárkóztatód, mert keveseket engednek át.


ZH-ból pedig rengeteg lesz, több mint BME az fix. Egyszer kiszámoltam a félévben 72 ZH volt.

Minden héten, minden gyakorlaton van kb egy (elméleti) kisZH. Matek, prog stb. Aztán pár hetente több közepes gyakorlati zh, és kettő nagyzh mindenből.


Programozás ha új neked akkor az egy külön világ, amibe bele kell szoknod. én elég pró voltam emelt infóval, de sokaknak nehezen ment.


Aztán később inkább előretolódnak a házik és beadandók a zhk helyett. Vagy hf zh-k. Van azért ezzel is szopás, mert általában egy egy napot elvesz/hét.


Vizsgaidőszak ehhez mérten könnyű/nehéz... az sokszor tételes, vagy megajánlottjegyes. de ott már nincs aláíráspara.


Szerintem belefér egy barátnő, de nyilván kevesebb időd lesz rá. Attól is függ milyen a felfogóképességed. Én pl általában kialvatlanul és fáradtan mentem be előadásokra és örültem ha szépen lejegyzeteltem mindent. Általában elég hamar elvesztettem a fonalat,.főleg matekokból :D de nagyon sokan így voltak, amikor teleírt két táblát bizonyítással: Fuck this shit i'll be a stripper :D... de ha nem 5-ösre hajtasz, akkor lehet szelektívebben is tolni,.3-asokkal simán megvagy. Soha életben nem fog melóban senki bizonyítást kérdezni pl. de néha én is megnézegettem őket, mert aztán perverz módon végülis megszerettem a matek (egy részét) ami praktikusan is használható.

2017. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként ne hallgass a barátnődre. Csináld azt amit szeretsz, és ne foglalkozz a véleményével.


Szerintem megéri mérnöknek lenned, mert baromi érdekes munkáid lehetnek, és bármilyen mérnöki látásmódot igényő területre felszív az ipar vagy kutatás ha jó vagy.

Egy himi-humi kamu diploma mellett akár két barátnőd is lehetne, lehet lesg pár jó éved... de mi értelme? Ezek az évek a karrier megalapozásáról szólnak, és nem a szórakozásról.

2017. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!