Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem várnak el túl...

Csak szerintem várnak el túl sokat az esszéknél?

Figyelt kérdés
Minden egyes esszével meggyűlik a bajom, képtelen vagyok olyan terjedelemre amit kérnek. Röviden, tömören fogalmazok, nem tudok oldalakon keresztül rizsázni. 7-8 oldal egy novellára, szerintem nevetséges. Az érettséginél is csak 2 oldalt írtam, pedig 3 oldal a minimum követelmény. Ezek után, hogy fogok szakdogát írni?
2017. jan. 11. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szakdolgozat meg a középiskolai esszé teljesen különböző. Szakdolgozatban nem is nagyon rizsázhatsz, úgy kell összeszedni annyi oldalt, amennyit kérnek. Az meg 3 évnyi tanulásból meg némi utánajárásból összejön.
2017. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én egyetemre járok, gondolom teljesen érthető hogy itt már más az elvárás, de akkor sem tudom ezt teljesíteni.
2017. jan. 11. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, milyen szakra? Amúgy azért hasonlítottam a középiskolai esszéhez, mert te is az érettségit említetted. Mondjuk nekem ezzel pont nem volt baj, még ha novella is volt, nem csak magáról a novelláról kell írni 7-8 oldalon keresztül, pedig én sem rizsáztam (és gondolom az én gimis tudásom sokkal gyérebb is volt, mint amit egyetemen vesztek). Lehet bele írni a történelmi helyzetről, az író életéről, az író akkori helyzetéről, stb. Ettől függetlenül nem értek egyet vele, hogy oldalban mérik az esszéket, de ez az elvárásokon nem fog változtatni.

Én pl pont olyan szakon vagyok, ahol ha akarnék, se tudnék rizsázni, de még így is mindenkinek sikerül a 30 oldal. Ne úgy állj neki, hogy nem fog sikerülni, hanem kutass addig, amíg meglesz. :)

2017. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anglisztikás vagyok. Ott nagyon nyomják az irodalmat, csak én abban sosem voltam túl jó...
2017. jan. 11. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hányadéves vagy? Gondolom a szakdogát nem muszáj irodalmi dologból írni, ugye? Szóval ott nyugodtan foglalkozhatsz majd olyan dologgal, ami érdekel, abból meg hidd el, tényleg össze lehet szedni a 30 oldalt.

Viszont szerencsére az angol történelem se túl unalmas, és szerintem akár egy egyszerű parasztokról szóló novellához is be lehet csempészni egy kicsit a kor történelméről, az ország akkori politikai helyzetéről, stb. Ha ezekre csak 1-2 bekezdést is szánsz, máris kevesebbett kell magáról a műről rizsázni.

2017. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szakdolgozatban van tartalom jegyzék, bevezetés, maga a téma kidolgozása és összegzés. Fel kell dolgozni az adott szakirodalmat is hivatkozások kapcsolatok. Ábrákat is lehet bele tenni, kutatásokat is. Simán összejön amennyi oldal kell.
2017. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!