Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más szakdolgozatából közölhete...

Más szakdolgozatából közölhetek a sajátomban, természetesen megfelelő lehivatkozás keretén belül?

Figyelt kérdés

Tudniillik a Google-ba beütve kerestem infót a kutatási módszeremről, ami az online adatfelvétel, az online interjú - és csak egy olyan találat volt, ahol pontos, részletes leírás, elemzés található erről a "nem hagyományos" interjútípusról. Viszont ahogy láttam, ez egy nyilvánosságra hozott korábbi szakdolgozat:

[link]


Viszont pár mondat nagyon kéne nekem, amikor a saját szakdolgozatomban, a saját kutatási módszeremet mutatom be röviden, ami ez esetben az online interjú.

A kutatásmódszertani könyvekben erről nem találtam ilyen széleskörű leírást, csak ebben a google-n keresztül talált szakdolgozatban.


A kérdésem tehát, hogy használhatok belőle némi anyagot, ha megfelelően jelölöm a forrást?


2017. jan. 12. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hivatkozhatsz más tudományos munkára.
2017. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, felhasználhatsz más szakdolgozatot is, ugyanazokkal a hivatkozási szabályokkal, mint bármilyen más tudományos közlemény vagy publikáció esetén, figyelve arra, hogy ne legyen plagizálás.
2017. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Közölhetsz, de valószínűleg az adott szakdolgozatot író személy sem a saját ujjából szopta ki a tudást - nézd meg, hogy az adott rész, amit idézni szeretnél honnan származik, hisz számíthatsz arra, hogy ő is lehivatkozta. Sokkal elegánsabb visszakeresni az irodalomjegyzék alapján és az eredetire hivatkozni.
2017. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az adott szakdolgozatiro(k, mert kétszerzős) rendszerint angol nyelvű munkákból dolgoztak, erre én nem hivatkozhatok


én ugy gondolom szabályszerű vagyok, ha magára a szakdolgozatra hivatkozok

2017. jan. 12. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen pl. Kovács Maris kedvenc medvecukrom szakdolgozatában kutatta, melyik medvecukor a legjobb. Az eredményei bizonyítják , hogy.... bla bla. (Kovács, 2016.) Figyelj arra, hogy semmit se másolj ki egyenesen. Az utalásban (Kovács, 2016.) nem vagyok biztos, de gondolom tudod, hogy nálatok, hogy kell jelölni ezt.
2017. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és mivel interneten találtam a szakdolgozatot, az irodalomjegyzékbe a szerző(k), évszám, szakdolgozat címe, kiadó egyetemi intézet után tüntessem fel az adott linket is, ahol elértem a szakdolgozatot??


sztem csak fel kéne, nem?

2017. jan. 12. 15:04
 7/9 anonim ***** válasza:
A szakdolgozat valamennyi tartalmi és formai követelményét illetően a képző intézmény, illetve a konzulensed tud felvilágosítást adni.
2017. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
achillesz, tudom-tudom... :)
2017. jan. 12. 15:18
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nem ide tartozik, de megkérdezhetem, miért nem hivatkozhatsz angol nyelvű szakirodalomra?
2017. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!