Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi mellett van idő kutyára?

Orvosi mellett van idő kutyára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most vagyok 3. éves medikus és már régóta nagyon szeretnék egy kutyát, viszont kicsit aggódom, hogy orvosi mellett, ha még most tanulás mellett valamennyire bele is férne mi lesz később? Munka mellett mennyi időm lesz vajon foglalkozni vele tekintve, hogy alaphangon 8-10 évet élnek? Szerintetek? Mit gondoltok erről?



2017. jan. 16. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vállalj kutyát véleményem szerint, ha nem kell sokat egyedül lennie otthon. Most képzeld el, milyen kis silány élete lenne szegénykémnek ha napi 12 órát kéne otthon lennie egyedül. Ráadásul sétáltatni is kell.

Mi 2 éve vállaltunk kutyát úgy, hogy édesapám 2 naponta megy dolgozni, én pedig az egyetem mellett nem vagyok távol túl sokat. (vizsgaidőszakban főleg mikor itthon vagyok) Öcsém pedig már 14:00 és 15:00 között itthon van.

2017. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vállalj. Mindenki sokat tanul/dolgozik, mégis csomó embernek van kutyája. Nem csak a nyugdíjasoknak és a munkanélkülieknek.
2017. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 1


Igen, ezért kérdeztem, mert még csak 3. éves vagyok. Később nem tudom mennyi időm lesz, gyakorlaton volt olyan orvos aki napi 14 órát van bent (belgyógyász), én sebész szeretnék lenni, de tényleg nem tudom mennyi időm lesz majd ha végeztem.

Családom meg még ugyan egyben van, de ha elköltöztem 3-4 év múlva akkor a történet nyilván egészen más lesz.

2017. jan. 16. 23:28
 4/6 anonim válasza:

Szia

Ahonnan hoztam az en kiskutyámat (tenyészet) ott az tenyeszto állatorvos és van 4, már 5 kutyája. Nemtudom hogy csinalja de a kutyak gyonyoruek fittek egeszsegesek csomo versenyre jar veluk amiket megnyernek es emellett allatorvos. ;)

2017. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4/4


Igen, csak ő állatorvos, az teljesen más :) Ők általában csak magánprakszisban dolgoznak kötetlenebb munkaidőben, és sokszor házhozmennek, addig meg van idejük foglalkozni a kutyával.


- Annyira nem vogyok benne a témában, egy vidéki háziorvost ismerek személyesen, de neki olyan az időbeosztása, hogy lovakat és kutyát is tud tartani.

2017. jan. 17. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdésed, de azért leírom a válaszom. :D

Szóval szerintem nyugodtan tarts kutyát ha tényleg akarsz kutyát tartani. Amit nagyon akar az ember csinálni, arra úgyis mindig tud időt szakítani. :)

Az a lényeg, hogy a saját életmódodhoz megfelelő kutyát válassz magad mellé. Ha például tudod, hogy nem lesz sok időd sétákra elvinni, ne válassz nagy mozgásigényű kutyát (mint pl a vizslák), válassz inkább valamilyen nyugisabb kutyust, mint például a basset hound, a pekingi palotakutya, francia bulldog, mopsz, shih tzu... :)

2017. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!