Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretem a Kémiát Bioszt de a...

Szeretem a Kémiát Bioszt de a matek-ból csak 4-es vagyok. Lenne esélyem gyógyszerésznek tovább tanúlni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kémiát és a biológiát és maga a gyógyszerész szakma is nagyon tetszik.Kémiábol heti 4 órám van.Versenyre is megyek.De Matekból és Fizikábol csak 4-es vagyok.Lenne így esélyem így a gyógyszerészetire.(9.-es vagyok egy elég jó gimnáziumban)

2017. jan. 16. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az természettudományos tudásod 95%-át kidobhatod a kukába amint egyetemista vagy. Az körülbelül arra elég, hogy meg legyen a mérce a felvételihez, illetve hogy az első két hetet túléld. Mérföldekre van a középiskolai kémia/matematika/fizika stb. az egyetemitől, és ezt már a legelején fogod tapasztalni. Aszerint válassz, hogy mennyire van affinitásod a szakma iránt, ne az eredményeid alapján.
2017. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én gyógyszerészként végeztem, a gimiben a kémiát és a biológiát szerettem, versenyekre én nem jártam. Matekból 4-es voltam. Fizikából is azt hiszem. Szerintem nyugodtan vágj bele!

Az egyetem elején tanulni fogsz egy csomó dolgot, ami nem érdekel, matematika, fizika, informatika.... Ezeken túl kell esni, mire olyan dolgok jönnek, ami tényleg gyógyszerészet. Nehezek is voltak nekem ezek a tárgyak, de túl lehet lépni rajtuk, max bemagolod és kész. Szerintem megéri! :)

2017. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2017. jan. 18. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia :) Én most vagyok elsőéves ha van kérdésed nyugodtan írj. :)
2017. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemen vagy? És szerinted melyik a legjobb? Eddig hogy ment és mik okoztak nehézséget? Nagyjából ennyi előre is köszi :)
2017. jan. 19. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak 4-es?? Jaj nemár... :D én kettes voltam végig gimiben (kémiából is), most gyógyszerész hallgató vagyok.:) Ne aggódj!
2017. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy melyikre mész mindegyik egyetem jó, szerintem az alapján dönts melyik van közelebb vagy hol könnyebben megoldható a lakhatásod, mert sokszor jól jön, ha nem 3-4 órát kell hétvégén utazással töltened. A nehézség talán annyi, hogy itt egy félév alatt leadnak annyi anyagot amit érettségire kértek, szóval jó memória és folyamatos tanulás kell. Ez nem egy olyan szak, ahol a szorgalmi időszak alatt nem kell csinálni semmit, rengeteg a zh és a gyakorlat. A matektól ne félj, ahogy előttem is írták hiányos matektudással is könnyedén el lehet végezni. Én nagyon szeretem a szakot csak ajánlani tudom, szerintem megéri gyógyszerésznek tanulni. :)
2017. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
2017. jan. 21. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!