Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óbudai Egyetem mechatronika...

Óbudai Egyetem mechatronika szak és villamosmérnök szak Matematika 1-2 tantárgyai között miért ekkora a különbség?

Figyelt kérdés

Az oldalon a mechatronika Matek 1-nél ez a tanterv:

Tematika: Számsorozatok. Egyváltozós valós függvények, differenciál- és

integrálszámítása


Míg villamosmérnök szakon jóval többet sorol fel:


Mátrix fogalma. Műveletek mátrixokkal. Determinánsok és legfontosabb tulajdonságai.

Mátrix inverze. Lineáris egyenletrendszerek. A komplex szám fogalma, három alakja és

műveletek a három alakban. Lineáris tér fogalma és legfontosabb tulajdonságai. Lineáris

transzformációk. Hilbert tér fogalma és néhány tulajdonsága. Lineáris operátorok.

Számsorozat fogalma. Korlátosság, monotonitás, torlódási pont, határérték. A függvény

általános fogalma. Függvénytani alapfogalmak. Elemi függvények. A

differenciálhányados fogalma, geometriai és fizikai jelentése. Általános differenciálási

szabályok. Középértéktételek. Szélsőértékszámítás és függvényvizsgálat. Többváltozós

valós függvény fogalma, parciális deriváltjai és néhány fontos alkalmazása. A

határozatlan integrál és néhány fontos integráltípus. Parciális és helyettesítéses integrálás.


Ez azt tükrözi hogy villamosmérnökin sokkal "több" matek van, vagy csak a felsorolás hiányos/ nem részletes?



2017. jan. 18. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
OE mechatronikára járok. elég hiányos amit a matek 1 nél felsoroltak ahogy látom. Ami a villamosmérnöknél fel van sorolva azokat papíron mi is tanultuk. legalábbis tanterv szerint kellett volna. De idén a Lineáris algebra , mátrixok kimaradtak és átcsúsznak matek 2 re ha minden igaz. Szóval szerintem 99% ban ugyanaz a 2 matek. De ha választanom kellene akkor azt mondanám a villamosmérnökök több matekot tanulnak alapjában véve..vagy legalábbis részletesebben.
2017. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszod. Én is mechatronikára készülök többek között, mi a véleményed a szakról, milyenek a tantárgyak, oktatók, mennyire nehéz a szak?
2017. jan. 18. 20:01
 3/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
A mechás mérnök szakot nem nagyon ismerem, de általánosságban elmondható, hogy a műszaki tudományok, képzések között a villamosmérnöki tudományhoz kell a legmélyebb, legkomplexebb, legelvontabb matematikai háttérismeret.
2017. jan. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 villanyreszelő ***** válasza:

Szia!

Kandón,(villamosmérnök karon) nincs matek egyben integrál. Az csak matek kettőnél jön. Meg a parciális deriválás is.

2017. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!