Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot ajánlotpk B...

Milyen szakot ajánlotpk B tervnek?

Figyelt kérdés
Elsősorban az orvosi lenne a cél, de szeretném, ha lenne egy második tervem is, abban az esetben ha nem érném el a ponthatárt. Szeretnék a biologiával foglalkozni elsősorban, ezenkívül jól kijövök a matekkal is. Szívesen foglalkoznék gyerekekkel is, de az óvónői illetve a tanítói pálya annyira nem vonzz. Ápolónőként lehet csecsemőkre/gyerekekre szakosodni?
2017. jan. 20. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
van csecsemő és kisgyermek ápoló.
2017. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Ha szívesen lennél gyerekápoló, az mehet B-tervnek. Érdemes még számításba venni a gyógyszerészet, pszichológiát, biomérnökit.
2017. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha B-terven gondolkozol, szerintem ne akarj orvosira menni, ahhoz több elszántság kell. Engem sem vettek fel elsőre oda, ahova menni szerettem volna ezért újraérettségiztem, de semmi pénzért nem mentem volna el egy másik egyetemre, szakra.
2017. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A biomérnökin gondolkozom, illetve most lehet a csecsemő és gyermekápolót is számításba veszem.

Kedves utolsó! Teljesen megértem amit mondasz, azonban nálunk szóbakerült ez a téma itthon és a szüleim kifejezetten nem szeretnék, ha lenne egy évem/félévem ahol "nem csinálok semmit". Ezért még gondolkozom azon is, hogy ha netalán nem vennének fel, akkor jelentkezek biológia szakra, hogy azért mégse essek ki az "ütemből" és mellette rátanulok arra a tárgyra amit nagyon elrontottam érettségin és akkor következő évben újrapróbálnám az orvosit. De igaz, hogy most egy kicsit elvesztettem az elszántságom és ezért keresek olyan B terveket is, amik után nem próbálnám újra:(

2017. jan. 21. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
azt azért kalkuláld bele, hogy ha elhasználsz két államilag támogatott félévet, akkor csúszás esetén nektek kell zsebből kipengetni 950000 Ft-ot/félév(Szegeden ennyi)
2017. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként engem se vettek fel elsőre, és most újrafelvételizek, annyira nem borzalmas egy évet kihagyni, ha az álmaidról van szó. De én azt is megértem, ha szeretnél egy B-tervet. Nem csak orvosként tudsz segíteni embereken. Az, hogy szívesen lennél ápoló is vagy gyógyszerész, még nem jelenti azt, hogy ne lennél elég elhivatott orvosnak, végül is a szelleme ezeknek a hivatásoknak nagyon hasonló. :)
2017. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oh igaz, azzal nem is számoltam, hogy az el nem végzett államilag támogatott féléveket vissza kell fizetni.
2017. jan. 22. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!