Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az oktatásban miért nem...

Az oktatásban miért nem vezetik be az olvasókütyüket/táblagépeket a könyvek helyett?

Figyelt kérdés

Szerintem, sokkal praktikusabb lenne.

A diákoknak nem kellene annyi könyvet, papírt cipelni.

Egy könyvolvasóra ráférne a teljes tananyag.


Így, nem kellene hátizsák sem, csak egy kisebb táska.



2017. jan. 21. 08:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mert sokaknak még könyvekre sincs pénzük, nemhogy tabletre. Arról nem is beszélve, hogy a tanárok nagy része sem tudja ezeket kezelni.
2017. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a könyv jobb sokkal, nem kel tölteni, meg sokkal egyszerűbb kezelni. Én mikor suliba jártam a fele cuccot mindig benthagytam a padban és csak év végén vittem haza. Ja és nem szakadtam meg a cipekedésben :D
2017. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az egészségügybe miért nem vezetik be a kórházhigiéniát? :D
2017. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan nem engedhetnek meg maguknak. Kotve hiszem, hogy az allam tabletet osztogatna a nagycsalaldosoknak. A gyerekek a konyveikre, fuzeteikre, ruhajukra se tudnak vigyazni, ha leesik, ki javitja meg, es amig javitjak, mibol tanul?
2017. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

szerintem sokkal jobb a könyv, abban pl ki lehet húzgálni a lényeget, én mindig így szoktam tanulni, ezt a tablettel nehéz megcsinálni :D

plusz nincs ott a kísértés hogy tanulás közben mással kezdj el foglalkozni

és egész egyszerűen más hangulata van :)

2017. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Es ha egyszerre tobb konybol kell tanulni, akkor vagy tobb tablete van az embernek, vagy folyamatosan becsukja/kinyitja az oldalakat, ami kenyelmetlen. Nem tudom hany evesek a kommentelok, en a 90-es evekben szulettem, pl nyelvtanulashoz meg szotarazok rendes szotarbol. A kovetkezo generaciok mar nem lesznek ennyire "retrok", es lehet, hogy lassan teret nyernek a kutyuk, csak Mo-n en ezt ugy latom magam elott, hogy behypoljak, hogy x milliard ra lett koltve, nemi kesessel megkapjak a diakok a hibas tableteket, aztan honapokig nem kerul potlasra. De ki tudja. :)
2017. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az utolsó válaszolóhoz

én is a 90-es években születtem és nagyon jól megvoltam általános iskolától kezdve a középiskolán át az egyetemig a nyomtatott könyvekkel :)

#5-ös voltam

2017. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Látszik, hogy nem vagy olvasó ember. Nem csak a tankönyvek védelmében, de A KÖNYVEK védelmében írom, hogy nagyon rossz világ lenne, ha a könyvek, a könyvolvasás kimenne a "divatból". Ha nem vagy könyvolvasó, azt ajánlom, szokjál rá az olvasásra, a legjobb dolog a világon, sosem fogsz unatkozni, egy csomó ismeretet szerzel általa, műveltséget, amit a tankönyvekből nem tudsz beszerezni. Ha eddig nem olvastál, azt javaslom, ha a kezedbe veszel egy könyvet, ne a 3. sor után akard, hogy az a könyv lekössön, hanem olvasd el legalább a 20. oldalig, és ha jó a könyv, a végéig le sem tudod tenni a kezedből. Soha az életben nem fogod azt mondani, hogy unatkozom. Kezdd el Jack London-könyvekkel, vagy olvasd el Brontétól az Üvöltő szeleket.
2017. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Oke....tegnap hosszu estem volt, komas vagyok. 2x is uvolto szekletnek olvastam azt, amit az utolso irt.
2017. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaza van 5-ösnek, csak éppen nem kihuzigálni lehet a lényeget (és másodszori, harmadszori elolvasásnál már csak a lényeget kell elolvasni és megjegyezni), aláhúzni kell, vagy kiemelő ceruzával kiemelni - más színűvé tenni - a sorokat.
2017. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!