Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek így passzív féléven?

Lehetek így passzív féléven?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok de nem ez az elsző szakom. Most csak két beszámított tárgyam van, másra amit felvettem nem tudtam bejárni (nem találtam kreditminimumról infót).


Ha lehetek passzívon, de mondjuk ősszel mégis ki kéne iratkoznom, akkor vissza kéne fizetni az első félévet (és esetleg a passzívosat is)?


2017. jan. 21. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Passzívot semmilyen esetben nem kell fizetni. Ha nem az egyetemen belül jelentkeztél át, hanem újrafelvételiztél olyan, mintha ez lenne az első szakod, ugyanazok a szabályok (kiv. hogy a felhasznált állami szemesztereket nem kapod vissza, szóval a 12-ből mennek le attól még). Vagyis nem kell fizetned ha most otthagyod vagy ha passzíválod és csak ősszel iratkozol ki. De ha 1 éven belül visszairatkozol bármelyik egyetem bármelyik szakára akkor akármennyi szemeszter után otthagyhatsz egy szakot.
2017. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehetsz második félévben passzívon. Ha nem jelentkezel be ezen a szakon egy következő félévre aktívra, akkor erre az első félévre meg a passzívokra nem kell visszafizess semmit. Max 2 passzívon lehetsz egymás után. utána kiírnak erről az egyetemről, ha a harmadik passzívodat is megkezdenéd, azaz nem jelentkezel be aktívra. Erre nem kell visszafizess semmit.
2017. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!