Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE: kínai, koreai, vagy...

ELTE: kínai, koreai, vagy japán? Angol és francia mellé melyiket érdemes megtanulni, ha tolmács akar lenni az ember?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
A kínai most igencsak népszerű az üzleti piacon, ráadásul Magyarországon elég sok kínai ember és cég is van. Emellett ugyebár az ország ma már gazdasági nagyhatalom. Egyébként mindenképp egy keleti nyelvet vennél fel? Az orosz vagy a spanyol is hasznos lehetne.
2017. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A spanyol is mindenképpen rajta van a "megtanulni" listámon, de mivel az alapjaim már megvannak belőle, nem szeretnék rá 3 évet szánni. Az orosz annyira nem tetszik, és tudom, hogy még az arabbal nagyot lehet kaszálni, de nőként félek azt a nyelvet tanulni.


Jöhetnek még vélemények.

2017. jan. 24. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Az arabbal én is ugyanígy vagyok, érdekelne, de nőként nem a legelőnyösebb megtanulni.


Én japános vagyok (károlis), fordítónak készülök, és a tanáraink mindig mondják, hogy sok japán fordító-tolmácsot keresnek, úgyhogy ne legyünk lusta disznók, tanuljuk a nyelvet. Én egy év alatt értem el az N4-es szintet, most másodéves vagyok, remélhetőleg nyáron meglesz az N3.


Második keleti nyelvként kínait tanulok, sajnos csak két félévig tudom sulis kereteken belül, de én nagyon szeretem, annak ellenére hogy a kiejtése borzasztó nehéz és a tanárunk is mondta hogy ne aggódjunk, aki 10 éve tanul kínaiul, az se tudja tökéletesen kiejteni a hangokat :D Viszont a későbbiekben valamilyen formában folytatni szeretném, mert tetszik is, és mivel Kína már mindenhol ott van, baromi hasznos lenne tudni a nyelvet.


(Amúgy nagyon irigyellek a francia miatt, rég óta szeretném tanulni a nyelvet, de még nem volt rá lehetőségem:()

2017. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!