Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen munkaterüle...

Szerintetek milyen munkaterületen kéne majd dolgoznom?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok és az osztályfőnökünk kérte, hogy holnapra írjuk össze, hogy milyen területeken tudnánk elképzelni magunkat.


Mivel eléggé beleástam magam a digitális rajzolásba és az animációba, ezért felírtam az animációt és a digitális grafikát. A média is mindig érdekelt, a tanárom és más felnőttek szerint nagyon jól fogalmazok, ezért az újságírás is ment a papírra. Kiskorom óta anyukám jóvoltából imádom a filmeket, eléggé otthon vagyok bennük ott is, ezért felírtam a filmipart is (Nem tudom még, hogy ott melyik területén). Mivel a színészet is érdekel, járok színjátszókörre és mindig benne vagyok a sulis darabok rendezésében, ezért az is szóba jöhetne, viszont tudom, hogy Magyarországon nagyon nehezen lehet megélni belőle.


Az iskolában ötös tanuló vagyok, csak a reál tárgyakból vagyok négyes, így azok kizárhatóak. Imádok rajzolni (mostanában már szinte csak digitálisan). Gyakran szoktam novellákat, történeket és képregényeket írni, sokat olvasok. A pszichológia is érdekel, de nem hinném, hogy ebben az irányba tanulnék inkább tovább. Jó a nyelvérzékem, van egy középfokú német nyelvvizsgám és most készülök a felsőre, angolból jövőre szeretném letenni a középfokút. Biztosan el fogok még idén kezdeni egy új nyelvet tanulni, a francia, japán és a spanyol között vacillálok. Az számítógéphez is értek, anya szerint azzal kéne tovább mennem, míg apa szerint a régészettel (mivel ő is régész), de a történelem annyira nem fog meg.


Tudom, nem túl sok információ, de ezek alapján tudtok valamilyen továbbtanulási irányt még ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat!


16/L



2017. jan. 24. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit akarsz még tudni, gyakorlatilag már megválaszoltad saját magadat.
2017. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az animalas konrketan telitalalat. Amikor gimis voltam, en is ezzel szerettem volna foglalkozni, mert olyan szakman gondolkodtam, amiben van penz, az "egyetlen" problema, hogy nem tudok rajzolni :D hat igen, ez igy elegge nevetseges gondolat, de manapsag az animacioban van az egyik legnagyobb perspektiva. Ha belegondolsz, szinte nem keszitenek olyan filmet, aminek legalabb 30%-at ne animacioval toltenek ki ( hatter, retus stb, az animacios sorozatok nepszeruek). S ezzel ki tudsz menni kulfoldre, es megcsinalhatod a szerencsed. Termeszetesen a jo fogalmazas, az igenyesseg erre, es az, hogy szinjatszast tanulsz, amivel nyitottabba valhatsz, es olyan kepesssegeket fejlethetsz, amivel konnyebben epited a kapcsolataidat, elengedhetetlenek, segitenek. Nem tudom, mennyire gondolkodtal abban, hogy kulfdon folytasd.
2017. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!