Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3. félévben sem sikerült a...

3. félévben sem sikerült a matek egyetemen, lehet elbocsátanak, tanácsok? . Többi lent

Figyelt kérdés

A matek első féléves tárgy, 3.félévben sem sikerült megcsinálnom.

A TO-ra holnap megyek be. Mielőtt nem sikerült, olyan kérdésem volt, hogy befizessem-e a tandíjat, mert január 20 a határidő, aznap volt a vizsgám. El van utalva neptunba a tandíj, de még nem fizettem be, nem vettem fel a tárgyakat sem.

Na most akkor fizessem be, vegyem fel a tárgyakat, küldjek 13 ezret a dékáni kérelemhez, írjam meg és várjak megint?

Ugyanis nem tudom mikor fog megszűnni a jogviszonyom.


Másik kérdés. Mit kell írni a kérelembe, hogy elfogadják, vannak erre praktikák?

Mi a különbség a rektori és a dékáni kérelem között?


Még egy kérdés. Mindemellett megéri az, hogy újrafelvételit adok be ügyfélkapun keresztül? És ha netán dékáni kérelemmel mehetek tovább a negyedik félévembe, szeptemberben eldönthetem, hogy akkor hol akarok tanulni?

Illetve azt megcsinálhatom, hogy újrafelvételi alkalmával ugyanott vagyok, mint eddig, csak tiszta lap?



2017. jan. 24. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

"Illetve azt megcsinálhatom, hogy újrafelvételi alkalmával ugyanott vagyok, mint eddig, csak tiszta lap?"


Igen, megcsinálhatod.

2017. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát ha 3x tök, akkor annyira nem kéne eröltetni a matekot.
2017. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Légyszi a kérdésekre válaszoljatok, ahogy az első kommentelő tette!

Aki azt mondja, hogy nem kéne erőltetni, stb., az csak lehúz engem, meg bárkit, aki ezt olvassa. Hadd ne részletezzem tovább.

2017. jan. 24. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, az összes kérdésedet már másodszor teszed fel.

A válaszok azóta is ugyanazok:

- ha újra akarsz jelentkezni ennek a karnak erre a képzésére, akkor előbb ki kell jelentkezned! (máshova jelentkezhetsz párhuzamosan is)

- hogy a kérelmet kihez kell címezni, azt a TO-n tudják megmondani (de szerintem a dékánhoz)

- hogy mire tudsz hivatkozni, azt te tudod. De elég esélytelen az ügy. (Ha lett volna tartós betegséged, ami akadályozott volna az egyik félévben a vizsgára való felkészülésben (orvosi igazolással) vagy a családi problémák miatt az egyik félévben nem tudtál volna felkészülni (mondjuk egy munkáltatói igazolással, hogy X órát dolgoztál, ami akadályozott a felkészülésben) vagy orvosi igazolással, hogy két hónapig ültél az édesanyád ágya mellett stb.). De ha semmi ilyen nem történt, akkor a kérelem inkább csak formalitás.


Szerintem:

- beadsz egy kérelmet, és ha elutasítják, azonnal kiiratkozol és február 15-ig újra jelentkezel ide vagy máshova (ha meg elfogadják, akkor megpróbálod még egyszer)

- ha úgy érzed, nem elég neked még egy lehetőség, de mindenáron itt akarod folytatni, akkor nem adsz be kérelmet, kiiratkozol és újra jelentkezel ide, és akkor lesz még 3 lehetőséged.


De meggondolhatnád, hogy tényleg itt akarod-e folytatni vagy egy másik egyetemen - már csak azért is, mert máshol a tanárok szemében is tiszta lappal indulhatnál.

2017. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!