Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felsőfokú érettségit...

Csilla200 kérdése:

Ha felsőfokú érettségit teszek matekból, akkor megválaszthatom a felkészítő tanárom?

Figyelt kérdés
Felsőfokút szeretnék tenni ,de igy félévkor kitalálták ,hogy a két matekcsoportot összevonják . De én volt tanárral kezdtem el a felkészülést. Eldönthetem ,hogy ki legyen a tanárom, esetleg valamilyen speciális helyzetben ,hogy a egy velem azonos évjáratú osztályba ülök be matekra ?
2017. jan. 25. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Nincs felsőfokú érettségi, és nem választhatsz tanárt.
2017. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért kell minden szóba belekötni?

Jó, nyilván emelt szintű érettségire gondolt, és akkor mi van? A kérdés attól még érthető!

(Ha a sulidban van emelt matek és belefér az órarendedbe, meg lehet próbálni. Ha nincs erre lehetőség, akkor csak magántanár / felkészítő tanfolyam formájában.)

2017. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha idén akarsz érettségizni, és január végén még mindig nem áll rá a szád se, hogy "emelt szintű érettségi", akkor szerintem inkább ne erőltesd, érd be középfokkal, jobban jársz.


Egyébként szabad iskolaválasztás az van, szabad tanárválasztás viszont csak a közoktatási rendszer keretein kívül, vagyis ha te fizeted a tanárt, akkor kiválaszthatod, hogy ki legyen (a magántanárod), egyébként az igazgató dönti el, hogy az iskolában melyik csoport milyen létszámmal futhat, hogy az órarend milyen legyen (és ez egyáltalán nem biztos, hogy megengedi, hogy átjárás lehessen a párhuzamos osztályok csoportjai között, vagyis lehet, hogy amikor nekik emelt matekra előkészívő órájuk van, akkor a te osztályodnak pl. nyelvóra, vagy történelem, vagy akármi, ami miatt lehetetlen a másik osztály emelt matekos óráira járnod). Tehát az ilyen ötletekkel az igazgatót kell megkeresni, ő mondja meg, hogy mit lehet és mit nem.

2017. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!