Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2017-ben emelt magyar érettségi?

2017-ben emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 21:17
 1/4 A kérdező kommentje:

Akik 2017-ben terveznek emeltezni magyarból, azok hogyan készülnek/tek fel? Vélemény a szóbeli tételekről? Az írásbeli részhez van "taktikátok"? Ti nehéznek gondoljátok az egészet? Gondolom gyakoroltatok már előző évekből feladatsorokat, azokat milyen eredménnyel csináltátok meg?


A normális válaszokat előre köszönöm!:)

2017. jan. 26. 21:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,én tavaly tettem belőle egy vizsgát és idén újra tervezem,hogy jobb legyen.Ugye most változik az egész rendszer,már nem lehet a helyesírásba belebukni.Így igaziból az előző évek feladat sorai nem sokat segítenek majd.De a lényeg,hogy itt mindent tudni kell.A szóbeli tételekhez minden évben kiadnak egy könyvet amiben kivannak dolgozva a tételek.Azt érdemes beszerezni.

Én személy szerint úgy gondolom,nem volt nehéz.Viszont az izgalom a helyesírásom rovására ment.Siettem,mert 3 fogalmazás kellett azért mégiscsak megírni,nem úgy mint középszinten 1et.

A mostani taktikám a nyugodtság lesz,az biztos.Ráadásul érdemes lesz szerintem egy jó pár idegen szót és irodalmi szakszavakat átnézni mivel most szövegértés lesz az elején,nem műveltségi feladatsor.Emiatt kicsit izgulok,de tulajdonképpen könnyebbnek találom,mert eddig akármilyen témát kaphattunk.Szerencsére tavaly épp a Bánk Bán volt,ami szerintem egy egész emészthető történet.

Másik lényeg,hogy minden kötelezőt olvass el,a többiről pedig legyen valami fogalmad történetileg.A szóbelin lehet,hogy össze kell hasonlítani pár szóban egy másik művel,ami nem volt benne a tételsorban.Szóval érdemes igaziból mindent átnézni 1-4ig kezdve alaposan.

Remélem sikerrel jársz.Jó tanulást neked! :)

2017. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

De jó, hogy megtaláltalak, én most érettségizem :)

Most kezdtem el kidolgozni a tételeket, de nehezen megy.

Csinálom a régi érettségiket, de mivel idén teljesen más lesz az érettségi nagyon izgulok :(

2017. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is most érettségizem :)

Rengeteg verselemzéssel igyekszem gyakorolni.

2017. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!