Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy jobb felvenni...

Szerintetek hogy jobb felvenni az órákat egyetemen? Pár napba betorlasztva, vagy egyenletesen elosztva a hétköznapokon?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Egyenletesen. Ha csak pár napra osztod be, akkor 8-18-ig folyamatosan úgy se tudsz figyelmi, quázi feleslegesen vagy bent. Saját tapasztalat.
2017. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Attól is függ, mennyit utazol, mennyit tudsz figyelni, dolgozol-e mellette, azokból az órákból mennyi az elmélet és a gyakorlat, illetve mire akarsz feltétlenül bejárni, mire szórványosan és mire egyáltalán nem.

Én azért szeretem, ha egy nap szabad egy héten, mert akkor tudok hatékonyan tanulni, ha nem megy el az időm a bejárással.

Régebben viszont félnapokat dolgoztam, akkor inkább egyenletesen osztottam el.

2017. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nélkülözhetetlen volt, hogy legyen néhány üres napom, amikor érdemben tanulhatok otthon. Így mindig igyekeztem a lehető legkevesebb napra a lehető legtöbb órát bezsúfolni.

Az előadások meghallgatása vagy szemináriumokon, gyakorlatokon való részvétel nem igazán fárasztó, lényeg, hogy az ember tudjon jegyzetelni.

Az elmélyült tanulás egészen más igénybevétel.

A kettőt nem jó keverni, mert az nagyon kimerítő.

2017. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!