Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logisztikai mérnök vagy...

Logisztikai mérnök vagy gazdálkodás és menedzsment? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Az otleteitekre, velemenyeitekre lennek kivancsi. A fent említett 2 szak kozul akarok valasztani a Miskolci Egyetem keretei között.

A helyzet a következő.

Logisztikára 280 a ponthatar allamilag finanszirozottra, oda 100% a bejutásom, viszont fizikabol 2-es 3-as vagyok gimnáziumban. Matematikával semmi bajom, fakultacios vagyok, heti 7 oraban tanulom emelt szinten a matekot. Angol kozepfoku nyelvvizsgaval is rendelkezek, ezzel sem kellene mar kinlodnom az egyetem alatt. Fizikabol viszont annyira selejt a tudasom, hogy felek belevagni ebbe. A masik indokom az, hogy konkretan ilyen hogy Logisztikai mernok allast nagyon keveset talaltam, mindenhol mas a megnevezese, nagyvarosokban vannak helyek.

A gazd. menedzsment szakra a ponthatar 460 allamira, tehat ez teljesen elerhetetlen. Önköltsegesre 280 a ponthatar, munka mellett csinalnam meg ezt a szakot anyagi hatter miatt, anyukammal elek, igy nem varhatom el tole, hogy fizesse. Felsofoku C1 vag kozepfoku szakmai nyelvvizsga kell ehez a szakhoz, ennyi lenne a hatranya, viszont mellette szol, hogy nagyon jo az uzleti erzekem, a penzt jol kezelem, szeretek vele foglalkozni.

A dilemma ezen van jelenleg.

Tudnatok nekem pro-kontra érveket felsorolni, hogy ki miert es melyiket valasztana? :)

Lehetoleg fikazo uzeneteket ne irjatok, ez szamomra eleg fontos kerdes.

Valaszokat varom, elore is koszonom!

18/f


2017. jan. 30. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Jelenleg én is ebben a dilemmában vagyok mint te, annyi előnyöm van, hogy gazdálkodási és menedzsmentet végeztem FOSZK-on.

Az alapszakon szintén nehéz a gazdmatek, de nem megoldhatatlan. Több matekos tárgy is van, de ha emeltre jársz, és megy, nem hinném, hogy komoly gondod lesz vele.

A nyelvvizsgát szintén megoldhatónak gondolom. Egy középfokút fel lehet tornázni felsőfokúra, de ha a szaknyelvi mellett döntenél, két vagy három félév idegen nyelvet is tanulsz, tehát arra is fel tudsz készülni.

Remélem segítettem!

2017. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!