Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói jogviszony megszűnés...

Hallgatói jogviszony megszűnése 6. elégtelen után, azonnal elbocsátanak vagy majd a félév végén? SOS

Figyelt kérdés
Elhasználtam a lehetőségeimet egy tárgyból,viszont vizsgakurzuson ami azt jelenti ,hogy a tavaszi félé tárgyfelvételének számít,így nem tudom,hogy a tavaszi félévet még fizessem be?Már be is vagyok iratkozva és felvettem a tárgyaimat,vagy majd egyszer kapom a határozatot,hogy szia?
2017. febr. 1. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérvényezz egy hetedik vizsgát, legtöbb ismerősömnek eddig sikerült. (nem 100% de úgy tudom és teljesen logikus is, hogy ilyenkor a 6ik sikertelen vizsgás félév után elbocsátanak)
2017. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos: írhatsz kérvényt 4. tárgyfelvételre vagy 7. vizsgaalkalomra, vagy megadják vagy nem.

Az az utolsó félév számít, ahol összegyűjtötted a 6. elégtelent. Ha most már beiratkoztál a következő (2016/2017 2.) felére, akkor azt nem kell, egyébként a tanulmányi osztályon elméletben vissza tudják csinálni, mondjuk nálunk erre még nem volt példa, nem tudom, hogy igaz-e.

2017. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ezzel együtt az 5. tárgyfelvételem is elszállt. Azt értem ,hogy elbocsátanak az nem lenne gond,mert újrafelvételizek majd,de már nem tudok a mostanira jelentkezni. Viszont az logikus lenne,hogy mivel idei vizsga így még idén teljesíthetném a tárgyaimat és utána rúgnának ki?
2017. febr. 1. 21:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen tehát a 2. félévre beiratkoztam,felvettem a tárgyaimat,köztük ezt a vizsgát is,ami vizsgakurzus :tárgyfelvétel+vizsga és ezzel elszállt az összes lehetőségem tárgyfelvételem ebből a tárgyból. Mivel 2. félévre számít így azt nem tudom,hogy befejezhetem e ezt a 2. félévet és majd nyáron tanácsolnak el vagy hogy ?
2017. febr. 1. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem túl építő jellegű hozzászólás, de reggel, ahogy kinyit, kérdezd meg a hallgatói képviseletet (intézménytől függ hogy hívják), ők 1 perc alatt választ adnak. Az egész nftv olyan nyakatekert hogy sokszor én se igazodtam ki rajta, inkább hívtam a "szakértőket". Amúgy neptun elvileg figyeli a tárgyfelvételek számát és a sikertelen vizsgákat is, ezért nem igazán értem hogy hogy tudtad felvenni..
2017. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért tudtam felvenni idei félévre,mert volt még egy tárgy és egy vizsga lehetőségem. Nálunk a vk a tanév kezdetén van,hogy akinek sikerül az fel tudja venni a ráépülő tárgyakat. Így engedte a neptun is felvenni,tehát az idei félévben lőttem el a lehetőségeimet.Tehát az lenne a logikus ,hogy az év végén tanácsolnak el,nem?

Írtam már minden illetékesnek levelet,várom a válaszokat,de holnap telefonálok is és ,ha kell bemegyek.

2017. febr. 1. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:

A félév befizetése miatt ne aggódj, némileg később jön ki ez a tétel, ha esetleg jönne az elbocsátó szép üzenet.

Előbbi hozzászólókhoz tudok csatlakozni, kérdezz meg illetékeseket.

Egyébként írtál 5. tárgyfelvételt, ezek szerint akkor régebben felvételiztél.

Nálunk (DE) 2012 (?) előtt felvételizőknek 6 sikertelen tárgyfelvétel / 12 sikertelen vizsga után szűnik meg a tanulói jogviszony.

2017. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem és folytathatom ezt az évet,a jogviszonyom csak nyáron fog megszűnni. most beadok szeptemberire felvételit és kreditbeszámítást kérek rá.
2017. febr. 2. 17:20
 9/9 A kérdező kommentje:
2013-ban felvételiztem, viszont csak egy évvel később kezdtem meg tanulmányaimat,rám 5 tárgyfelvétel és 6 elégtelen vizsga szabálya vonatkozik.
2017. febr. 2. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!