Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek értelmetlen a...

Szerintetek értelmetlen a rajz szakos gimnázium?

Figyelt kérdés

Rajz szakos gimnáziumba szeretnék járni de hallottam ilyanokat hogy fölösleges. Ezzel szeretbék majd foglalkozni mindenképp de nem olyat választottam mint a kisképző mèt ugy hallottam ott gyenge a tobbi tantáry. A II. Rákoczi ferenc gimnáziumba szeretnék járni. Félek az alkalmasságitól és a szóbelitől. Milyen szempontok alapján elemezzem a saját rajzomat? Esetleg avn valaki aki ért hozzá és elkuldhetem neki a rajzaimat es megmondja elég tehetséges vagyok e ehhez? Légyszi olyanok válaszoljanak akik rajzszakra vagy ezzel kapcsolatos egyetemre jártak/ járnak

. Előre is köszönöm🙂🙂



2017. febr. 2. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Hát sok pénzt nem lehet kapni rajzos tanulmányokkal meg kevés a munka is de ha utánna elvégzel egy rajztanári képzést, akkor éppenséggel meg tudsz belőle élni, szóval ha ez az álmod hajrá! :)
2017. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia😊 az álmom igazából az hogy formatervező esetleg divattervező legyek... azon is gondolkom hogy esetleg külföldi egyetemre megyek. Köszi a bíztatást☺🙂
2017. febr. 2. 13:15
 3/3 Vercsifercsi válasza:

Szia! :)

15 vagyok es 9.-es a kiskepzoben. Szerintem ket nagy kulonbseg van a ket iskola kozott amit meg kell ertened. (8.-ban es is jelentkeztem a rakocziba, 2. helyre)

A rakoczi rajz szakan heti 3 rajzora van, ami nyilvanvaloan nem eleg eros rajz fejlesztesre, max szinten tartasra. Ott nyilvanvaloan nem is olyan tehetsegesek a rajzosok (tisztelet a kivetelnek) mint a kepzoben. Tapasztalatbol tudom mondani hogy egyaltalan nem nyomjak kevesbe a rajzon kivuli tantargyakat, sot, kifejezetten szigoruan szamon kerik, epp azert hogy megelozzek ezt a "muvesz vagyok, nekem semmi mast nem kell tanulnom" logikat. Ezzel persze egyutt jar az hogy lenyegesen kevesebb a szabadidonk, tobbet kell tanulni es napi 3 rajzora mellet nyilvan otthon is sokat kell vele foglalkozni. (A napi rajzorak szama az evek soran no!!)


Szoval osszessegben ha nagyon (NAGYON!) elhivatott vagy a temaval kapcsolatban , es eleg tehetsegesnek is gondolod magad, szerintem erdemes megprobalni a kiskepzot, ha meg csak inkabb hobbikent gondolsz ra a rakoczi a megfelelo.

2017. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!