Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi tanulmányi osztály...

Az egyetemi tanulmányi osztály magától aktívra állította a félévemet és ezzel automatikusan felvett diákhitelt a félévemre, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Corvinus egyetemre jártam 3 félévig diákhitelből, de becsúszott közben több passzív szemeszter is, majd egyetemet váltottam. A végén már nem foglalkoztam a neptunnal egyáltlánm, nem is iratkoztam ki stb. Mikor később bejelentkeztem, csak kíváncsiságból hogy mi van a neptunomban, azt láttam hogy a rendszer (automatikusan) vagy valamelyik tanulmányi osztályos ügyintéző az egyik félévemet aktívra állította, mert fel voltak véve tárgyaim, de én magamtól nem iratkoztam be arra a félévre/nem igényeltem diákhitelt (ezt csak az elején kell papírokkal intézni, onnantól kezdve minden újból megkezdett félévnél automatikus az igénylés ha aktív a félév és nincs befizetés). Mit tudok csinálni, lényegében annyi van most hogy egy félévvel több diákhitelem gyűlt össze mint amit én magamtól felvettem, és oké hogy a TO-s ügyintéző jószándékból aktívra állítja a félévemet ha én nem tettem meg, de nem véletlenül nem aktivizáltam magam arra a félévre.


Megköszönöm ha valaki tud segíteni.



2017. febr. 3. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Ki kellett volna iratkoznod.
2017. febr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az oké, utólag ezt én is belátom, viszont a kérdésem változatlan: mit tudok most csinálni? (nem akkor mit tudtam volna, most mit tudok)
2017. febr. 3. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Bemész, és megkérdezed. Nem tudom, mennyi volt az a több passzív félév, de ha átlépted a megengedett számot, akkor automatikusan aktívra tesznek bejelentkezés után. De hogy tudtak aktívra tenni, ha be sem jelentkeztél? (így nem is nyilatkozhattál a félév státuszáról)
2017. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt sem értem, hogyha nem iratkoztál be arra a bizonyos félévre, akkor hogyan tudtál tárgyakat felvenni?
2017. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elég tárgyakat felvenni, hanem a Befizetések menüpontban ezek szerint a tételhez is kötötted a diákhitelt - ugyanis ezt minden félév elején meg kell tenni. Nem csoda, hogy aktívra állítottak.
2017. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pont ez az, amit nem én csináltam meg, hanem valamelyik TO-s ügyintéző. én csak a tárgyaimat vettem fel.
2017. febr. 6. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Utólag lehet nálunk passziváltatni, de ez határidőhöz kötött (PPKE-JÁK).
2017. febr. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!