Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki korán elkezdeni tanulni...

Ciki korán elkezdeni tanulni egyetemen? Van még rajtam kívül más ilyen lökött is?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, koliban lakom, korábban albérletben voltam.

Sokat tanulok, korán kezdem,szorgalmi időszakban, elég ideges típus vagyok, én nem tudok és nem is akarok kikészülni vizsgaidőszakban, de a társaim mindig cikiznek, azt mondják, rendes egyetemista nem tanul, csak vizsgák előtt. Jobb volt korábban az albérletben, mert ott nem látott senki, viszont nem akarok kimenni megint albiba, mert így is sokba kerül az egyetem


2017. febr. 3. 20:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

És te állítólag egy felnőtt fiatal vagy.

Komolyan úgy akarsz élni, ahogy a birkanyáj béget?

2017. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nyilván nem, de az ember nem vonhatja ki teljesen magát annak a közösségnek a véleménye alól, amelyben él.

Egyébként észrevettem, hogy mióta kolis vagyok, lazult a tempóm. Szóval hat rám a környezet.

2017. febr. 3. 20:56
 3/27 anonim ***** válasza:
13%

Ciki ez a kérdés, a felfogásod, és az, hogy már most látszik a jövőd... egy iroda.. örökké beosztott... átlagos élet...


Mindenki másképpen tud tanulni. Én évközben csak a matekot nyomom, hogy megajánlott jegyet kapjak, a többit meg vizsgaidőszakra hagyom, mert a sajátos előnyöm, hogy stressz helyzetben 5x olyan jól tudok teljesíteni. Hatalmas mennyiségű anyagot tudok pár nap alatt úgy megtanulni, hogy szóról-szóra visszamondom.

Azonban ennek az a hátránya, hogy ez a tudás 1-2 hónap alatt kikopik, és csak az igazán lényeg marad meg.


Szorgalmi időszakban minden órára bejárok, figyelek, így képben vagyok.


Nekem ez működik, mert hiába tanulok meg februárban egy felsorolást, azt májusra úgyis elfelejtem ha nem ismétlen hetente.


Kiegészítés: idegeskedést le kell küzdeni, illetve a "én nem tudok, és nem is akarok kikészülni" üti egymást. :D Most kitudsz, vagy nem tudsz? :D


Vizsgaidőszakban sem kell kikészülni amúgy, csak jól kell beosztani az időd, és készíteni egy tervet, ami alapján felveszed a vizsgákat.

2017. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis ciki. Nem tudom, hogy hol tanulsz de nálunk én tanultam rendszeresen. Aztán az össze vizsgam ötös lett, a többiek pedig kettesekkel ugrándoztak hogy elkerüljék a szakadékot. Egyik mondta is, hogy mindenkinek úgy kellene csinálni mint neked...
2017. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Jogon vagyok, itt főleg szokás lazulni, aztán vizsgaidőszakban jön az őrjöngés, meg a hiszti, meg az íróasztal rugdosása.

Azért,ha valamit már korábban megtanult az ember, nem felejti el teljesen. Főleg ha újra átolvassa.

Vizsgabeosztás: nem mindig sikerül úgy, ahogy az ember szeretné, velem előfordult, hogy egy napra volt 2 vizsgám (szerencsére a délelőtt írásbeli volt, fix időponttal, így tudtam menni du. szóbelizni)

2017. febr. 3. 21:04
 6/27 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy te hogy éled meg a kolis létet? Szükséged van a csendre a tanuláshoz és ez megvan? Tudsz tanulni ha ott vannak?
2017. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Fura, hogy vannak körülöttem, otthon egykeként külön szobám van, de szerencsére hétvégente hazajutok.
2017. febr. 3. 21:31
 8/27 A kérdező kommentje:
4/7 na végre valaki
2017. febr. 3. 21:57
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem tdom, te melyik egyetemre jársz jogra, de nálunk szinte mindenki tanul szorgalmi időszakban is. Főleg, mert marha sok zh van.
2017. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Kevésbé elismertre,ez meg a másik, hogy ha már nem olyan neves az egyetem, legalább az eredmény legyen jó.

Egyébként mindenki azt gondolja, aki jól tanul, az hülye stréber.

Előző évfolyamból, akiket ismertem és nagyon jók voltak, egyik multihoz került, másik kettő neves ügyvédi irodába.

2017. febr. 3. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!