Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fizikából hatékon...

Hogyan lehet fizikából hatékonyan felkészülni az érettségire?

Figyelt kérdés

Idén fogok középszinten érettségizni fizikából és félek az írásbelitől. Sajnos az iskolám támogatása egyenlő a nullával, így kénytelen vagyok itthon, egyedül felkészülni. Az elméleti dolgokkal semmi problémám nincs, nem bemagolom őket, hanem értem is azt, amit megtanulok és szeretem is a fizikát, de amikor arra kerül a sor, hogy számoljak egyszerűen leblokkolok, hogy az adott feladatot hogyan is kéne számolni. Röviden megfogalmazva az elméleti tudásomat nem tudom átvezetni a gyakorlatba, tehát nem a matematikai részével van a problémám, hanem a fizikaival. A panemsulis fizika könyvet már kétszer kiolvastam, azóta nekifeküdtem már a mozaikos érettségire felkészítő könyvnek is, de állandóan falba ütközök, amikor a számolásos feladatokhoz érek. Van bármi tanácsotok, hogy hogyan dönthetném le ezt a "falat", legyen az magántanár, kitartó gyakorlás, stb..?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 6. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a könyv és a munkafüzet is megvan
2017. febr. 6. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Na hát akkor szorgalmasan ess enki az összes feladatnak, illetve nyilván érettségiig az összes elérhető eddigi érettségi feladatlapot oldd meg.
2017. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

google:

Kidolgozott fizika példák

Régi érettségik + megoldó kulcs


de középszinten van egy jó tippem, ha még lehet függvénytáblát használni érettségi közben: Tudd mindig mi hol van benne, minden másodperc számít. Ha van egy feladat, -legtöbbször középszint mivolta miatt általában könnyűek és gyorsak- írd ki a betűket, amiket adatként adnak meg (pl nyomás p, sebesség-v stb..) Keress az adott témakör képletei között olyat, ahol szerepelnek. Onnantól pedig kis sakkozás és kijön. Legtöbbször max 3 lépés egy feladat. (2-3 képlet) Érteni majd szóbelire ráérsz, de ahogy írtad azzal nincs gond.

2017. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! és igen lehet használni függvénytáblát, akár többet is (régi+új)
2017. febr. 6. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

5# vagyok

Akkor gyakorolj a függvénytábla segítségével. Nem vagyok büszke rá, de sosem értettem mit csinálok, és az írásbelim így 92% lett.

2017. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben van, köszönöm szépen :) igazság szerint, az egyetemen nem lesz rá nagy szükségem, csak választottként viszem tovább a jegyem meg az érettségim fizikából
2017. febr. 6. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!