Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi okozza a hibát az ügyfélkap...

Mi okozza a hibát az ügyfélkapus hitelesítésnél az e-felvételiben?

Figyelt kérdés

Tegnap amikor próbáltam hitelesíteni az e-felvételit, akkor azt írta, hogy az ügyfélkapum nem megfelelő minősítésű és hogy okmányirodában regisztrált ügyfélkapu kell hozzá, így ma délelőtt elmentem az okmányirodába aktiváltatni az ügyfélkapu regisztrációt (utána nem sokkal küldték is az aktiváló kódot az email címemre és aktiváltam is vele az ügyfélkaput).


Ezek után újra megpróbáltam hitelesíteni az e-felvételit ügyfélkapuval, de nem sikerült, azt írta, hogy feltehetően adatok eltérése miatt.

Összehasonlítottam az e-felvételiben megadott adatokat az ügyfélkapuban megadott adatokkal és az ügyfélkapuban a születési helynél Budapest után szerepel a kerület száma is (ezt az e-felvételiben nem lehet beírni), továbbá az ügyfélkapuban meg van adva a születési nevem is, (amely ugyanaz mint a viselt nevem, így az e-felvételi rendszere nem engedi beírni).

Az a kérdésem, hogy okozhatja e ezek valamelyike a hibát?

Akinek ugyanilyen eltérései vannak az adatokban, sikerült ügyfélkapuval hitelesítenie az e-felvételit?



2017. febr. 6. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy regisztrációkor eltérő email címeket adtam meg az ügyfélkapuhoz és az e-felvételihez, most pedig, miután az ügyfélkapuban módosítottam az email címet, hitelesítéskor újra azt a hibát kapom, hogy "személyesen, okmányirodában tett regisztráció szükséges".
2017. febr. 6. 20:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jól jelentkezel be. Nem jól adtad meg a az ügyfélkapus felhasználói neved, meg az ügyfélkapus jelszód a hitelesítés folyamán. e-mailodat ne változtasd meg az ügyfélkapun. Vagy regisztrálj újra az okmányirodában, ha megváltoztatod az ügyfélkapus e-mailod. De a bejelentkezéssel lesz a gondod szerintem.
2017. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az ugyfelkapu.magyarorszag.hu-ra is bejelentkezik a megadott adatokkal, vagyis biztosan jó belépési adatokat adtam meg.


Szerintem az lehet a baj, hogy itthonról, e-személyivel kezdeményeztem az ügyfélkapu regisztrációt, mert nekem az ugyfelkapu.magyarorszag.hu-n a "Saját adatok"-on belül, az "Ügyfélkapu regisztrációs adatai" alatt a "Minősítés"-hez az van beírva, hogy "Eszig", de az öcsémnek, aki az okmányirodában regisztrált, neki az van ott, hogy "Regisztrációs szerv", és az e-felvételi hitelesítése neki sikeres, nekem meg azt a hibaüzenetet adja, hogy

"Felhívjuk figyelmét, hogy nem megfelelő minősítésű Ügyfélkapu regisztrációval rendelkezik! A hitelesítési funkció használatához személyesen, okmányirodában tett regisztráció szükséges! (...)".

2017. febr. 7. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor okmányiroda.
2017. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A minősítés volt a hiba tényleg, ma voltam okmányirodában, átmódosították "Eszig"-ről "Regisztrációs szerv"-re a minősítést, és most sikerült az e-felvételit hitelesítenem.
2017. febr. 8. 20:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor az okmányirodai ügyintéző nem volt toppon az első alkalommal, nem értett hozzá és rosszul csinálta meg neked.

De viszont minden jó, ha a vége jó.

2017. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor először aktiváltam, akkor lehet, hogy a "Regisztrációs szerv" minősítést adta az ügyintéző (nem néztem meg), akkor azért nem ment az aktiválás, mert az e-felvételibe más email címmel regisztráltam.

Amit most sikerült hitelesítenem e-felvételit, azt az ügyfélkapus email címemre regisztráltam egy teljesen újat.

2017. febr. 8. 20:25
 8/8 A kérdező kommentje:
És a minősítés feltehetően azért változott "Eszig"-re, mert módosítottam az ügyfélkapus e-mail címet itthonról. (később visszamódosítottam az eredetire)
2017. febr. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!