Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói jogviszony megszűnés...

Hallgatói jogviszony megszűnése után mennyi idő elteltével kell a Tb-t fizetni?

Figyelt kérdés

Idén januárban államvizsgáztam, annak utolsó napján szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, pontosan január 3-án. A tanulmányi ügyintézőm tájékoztatása szerint a hallgatói jogviszony megszűnésétől számított 40. naptól, azonban mikor rákerestem azt a tájékoztatást kaptam, hogy a 45. naptól. Pontosan melyik igaz?

Ha addig nem találok munkát, akkor mi a módja ennek befizetésének?


2017. febr. 7. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, bemász a navhoz, vagy oephez és ott megmondják. Ha elmaradtál, kérsz egy csekket, ráírod a hónapot és befizeted utólag, aztán havonta, míg nincs bejelentett munkád.


Engem három évig dolgoztattak úgy, hogy csak "mondva" voltam bejelentve... hát, képzelheted, mikor jött a levél 180e elmaradásról.

A csávó persze elhúzott a vérbe - mondjuk én is, január óta nem otthon élek, így azóta nem kell otthon fizetnem - hálisten, úgysem ér lószart sem, főleg, hogy kb. ötéve nem voltam orvosnál.

Majd az első fizumból (kb. 1400chf ha csak minimálbéres állásom lesz) kipengetem nekik egy összegben.

2017. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

A diákigazolvány lejárta után van még 45 nap és utána kell fizetni. Tuti, mert nekem tavaly nyáron szűnt meg a jogviszonyom és megkérdeztük. Tehát nekem október 31-én járt le a diákom, és december 15-től kellett fizetnem a TB-t.

Kifizettem a decembert, de januárban bementem regisztrálni a munkaügyibe, hogy munkanélküli vagyok, utána a kormányhivatalba kérvényezni a támogatást, így 1 évig ők fizetik helyettem, ezt mindenkinek megadják

2017. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van és jogos! Én sem jártam már vagy 5 éve orvosnál, előtte is csak azért mentem, mert a suliba muszáj volt igazolást vinni, ha megbetegedtem, ráadásul egyszer a súlyos felfázásomra írt fel a háziorvos vasat, mondván biztos menstruálok, akkor fogadtam meg, hogy onnantól csakis magándokihoz megyek.

Ha addig nem lesz munkám, mi van ha nem fizetem be (amíg nincs nem erre a semmit sem érő szolgáltatásra költenék, hanem például kajára, amire valóban szükségem van) ? Levonják majd az első fizetésemből egy összegben?

2017. febr. 7. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem egy összegben, részletfizetést is kérhetsz, de ez egy akkora baromság, fizesd a tb-t, mikor nem is veszed igénybe. Plusz már sztk-be ugysem jársz, mert ezer év mire sorra kerülsz, és simán szarnak a fejedre.


Amugy meg muszáj fizetned, vagy még a kamatot is ráterhelik a végén... vicc.

2017. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ja igen, és nekem rohadtul nem adták meg a támogatást, ezért is szivtam, de megprobálhatod.
2017. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megadták, pedig szociálisan nem is szorulnék rá, mellesleg semmilyen igazolás nem kell, egyszeráűen mindenkinek megadják.


És nagy baromság, h h.lyeség fizetni. Szerinted a mentő miből fog kijönni hpzzád, ha baleset ér? Nézd meg Amerikában a rendszert, hányan meghalnak, mert nincs pénzük a biztosításra,, belerokkanak a betegségbe. De persze az itt élő embereknek semmi sem jó. Legyen minden ingyen, de cserébe a mentő jöjjön ki 1 perc alatt, full extrás kórházba kerüljenek és csak az ő személyükre legyen 10 ápoló, csak hogy végre jó legyen nekik. Felháborító, h egyeseknek semmi sem jó

2017. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megpróbálom én is kérvényezni, hátha megkapom, nagy segítség lenne addig is, amíg nem találok munkát.

Azzal én sem értek egyet, hogy fizessek, közben igénybe sem veszem azt, amit érte nyújtanának. Én nem várnék full extrás szolgáltatást, sem 10 ápolót, de mikor az öcsém 10 éve született eltörték az öltöztetők a karját, annak idején a szemészeten az sztk-s rosszul mérte be a dioptriámat, ráadásul közölte, hogy ha kontaktlencsét is akarok menjek optikushoz, mert annak a vizsgálata sem támogatott, a nőgyógyászokat inkább meg sem említem. Arról nem is beszélve, hogy a nagybátyám amiatt halt meg, mert az altatók nem vették észre, hogy nem bírja az altatást a sok "vizsgálat" ellenére. Szerintem ha már fizetünk, akkor a dolgukat végezhetnék normálisan is. Én magamtól soha nem vennék igénybe többet "támogatott" kezelést, szerintem sokkal célravezetőbb lenne az, ha azt a havi ~7000 forintot félretehetném és ha valóban szükségem van rá, akkor egy magánrendelőben szükség szerint igényes, valóban hatékony kezelésre felhasználhatnám, hisz éves szinten kifizetek majdnem 100 ezret a semmire.

Persze eltérnek a vélemények, nem vitatkozni akarok, de én személy szerint eddig csak negatív élményeket gyűjtöttem a tb szolgáltatásokkal kapcsolatban.

2017. febr. 7. 20:44
 8/9 A kérdező kommentje:

Voltam ma a NAV-nál, nekem azt mondták, hogy a hallgatói jogviszony megszűnésétől számított 45 napig nem kell fizetnem, tehát február 2-án szűnt meg és a nő szerint március 20-tól kell fizetnem. Mivel elvileg kötelező bejelenteni a jogviszony megszűnése után, hogy megszűnt a jogviszony, ezért elkértem a nyomtatványt, kitöltöttem mire a nő közölte, hogy jobb ha most nem adom le, mert március 20 még sokára lesz és ha addig találok munkát, akkor újra be kell mennem visszavonni a papírt.

Rákérdeztem, hogy mi van akkor, hogy addig nem találok munkát, lehet-e igényelni támogatást addig rá, hisz a 45 nap nem olyan sok és nem tudnám miből kifizetni. Erre a nő szó szerint a képembe röhögött, hogy mit képzelek, ez nem jövedelemhez kötött, mindenképp ki kell fizetnem. Ezután megemlítettem azt, amit az egyik hozzászóló írt, hogy neki a kormányablakban hagyták jóvá, hogy fizetik helyette a tb-t míg nem talál munkát, erre a nő azt mondta, hogy az önkormányzat tudja csak jóváhagyni, de ne is reménykedjek, mert úgyis csak az kap ilyet, aki kb. hajléktalan.

2017. febr. 16. 13:26
 9/9 NekoMc válasza:

Igen ez nem jövedelemhez kötött. Ha nem fizeted és kiderül akkor még 5 év után is belehet hajtani kamattal és bűntetéssel együtt. Az orvosnál kijelzi a gép h nem fizetted, ilyenkor egy asszisztensünk végig nézzi h volt-e munkahelyed, ha volt kakor elkönyveljük h hiba volt a rendszerben ha nem akkor megy a bűnti.


Egy NAV dolgozó

2017. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!