BME 400+ lehetséges?

Figyelt kérdés
Érettségi, felvételi jelentkezés előtt àllok és olyan embereket keresek akik BMEre a 400+ra járnak. Igazábol mindent meséljetek el, de a legfontosabb kérdés: Ha önköltségesen vagy, akkor 120k ki kell alapból fizetned, azt vágom, de mi lesz a maradék 180kval? A kreditek, amiket felveszek pl 30db-ot (darabonként 6k) akkor az helyettesíti amit ki kellene fizessek? Illetve a 30 kredit után kell fizetnem a 180k? De akkor mikor kapom a kredit/6000 ft? Segitsetek legyszi 🙈🤗

2017. febr. 8. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Röviden tömören, vannak feltételek amiket teljesítened kell az ösztöndíjhoz. Angol felsőfok,tárgyak angolul teljesítése stb.Teljesített kreditenként kapsz 6000 ft-ot és mivel félévente 30 kreditet kell(ene) teljesíteni így 6000*30=180000Ft-tot kapsz amivel az önköltség 120 ezerre csökkenthető.Nyílván ha buksz tárgyakat kevesebbet kapsz.

460+ ösztöndíjon pedig ösztöndíj formájában kapod a pénzt.

2017. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen! És ha pl. Önköltségesen vagyok és felveszek 32 kreditet, akkor elvileg nem 180.000ft kellene fizetnem, hanem 192.000ft. Ilyenkor, ha az összes 32-őt teljesítem, akkor kreditenként megkapom az össz. 192.000 ezret, és ezt én kézbe kapom, vagy rögtön a tandíj számlájára megy?

Ugyanez államin, ha felveszek 32-őt, akkor csak úgy kapok 192 ezret félévente? (Persze ha minden kötelezség teljesül stb stb), de a lényeg hogy annyit kapok plusszba?

2017. febr. 10. 06:56
 3/11 anonim ***** válasza:

kapok 192 ezret félévente? Hát, nem.


A helyzet az, hogy nem fogsz kapni semennyit sem, mert nem fogod tudni teljesíteni a feltételeket, csak legfeljebb az első félévben. Azt sem lehet tudni, hogy hány hallgató részesül ösztöndíjban az első és második és további félévekben. Szerintem ez leginkább csak csalogatás, és nagyon kevesen tudják teljesíteni a feltételeket, így ezért nem éri meg oda menni. Szerintem.

2017. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy a szövegben nincs benne, hogy aki teljesíti a feltételeket mindenki kap. Nyilván mindenki nem kaphat, mert miből? Lehet, hogy rangsor van és akik teljesítik a feltételeket közölük is csak a legjobbak kapnak. Az a furcsa nekem, hogy erről senki nem nyilatkozik, hogy a hallgatók hány százaléka kap az egyes félévekben ilyen ösztöndíjat. a 4,0-ás ösztöndíjindexet nem könnyű elérni és a nem könnyű minden félévben 30 kreditet szerezni a mintatanterv tárgyaiból. Én a a BGE-t és a BCE-t ajánlom.
2017. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi a válaszod, hát a BGEvel valahogy nemigazán szimpatizálok, a BME azért lett volna jó, mert mégis, ha nem kerülnék be államira "csak" 120k kellett volna fizetnem, ha sikerul az osztondijprogram stb.. DE, igazatok van, errol senki sehol nem ir, hányan kapják stb.. Van itt BMEs aki benne van ebben az egészben és tudna segiteni a válsztásban mielott elcseszem eletem donteset?😅
2017. febr. 11. 08:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Életed döntését akkor cseszed el, ha a BME GTK-ra mész. Nagyon hallgatókat szívató vizsgaszabályzata van.
2017. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
BME-s vagy? Irhatok privit?
2017. febr. 12. 08:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Küldjed.
2017. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Irtam :)
2017. febr. 13. 23:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Pénzügy - számvitelre alapképzésen BGE-t ajánlanám. Többek a lehetőségek ott. Mesterre esetleg mehetsz a BME-re ebből. Pénzügy és számvitel alapképzés a BME-n két éve van csak. a BGE-n mehetsz duálisra is e szakon a Deloitte-hoz, ha felvesz a cég. De nem akarlak lebeszélni meg rábeszélni sem semmire.
2017. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!