Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskola elkeverte a leadott...

Iskola elkeverte a leadott NEK adatlapot, emiatt már 2 hónapja várok a diákigazolványra. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Esti képzésre járok, szükségem lenne diákigazolványra mióta busszal járok, ezért január első munkanapján a kormányablakban igényeltem NEK azonosítót, amit aznap le is adtam az iskolában. Sajnos este már igen üres az iskola, a tanáriban egy tanárt találtam, akinek fogalma se volt mit kezdjen a papírral, de győzködött róla, hogy rendben lesz, leteszi az illetékes asztalára. Mivel az ismerőseim 1,5-2 hét alatt kézhez kapták postán a diákigazolványukat, egy ideig türelemmel vártam, hátha megjön majd...3,5 hét után írtam az iskola központi e-mail címére, nem érkezett válasz, 1 hét elteltével írtam az igazgatóhelyettesnek, szintén nem jött válasz. A kijelölt osztályfőnököt ma felkerestem e-mailben - személyesen sosem elérhető, mert már vagy nincs bent, vagy órát tart ő is este, kértem nézzen utána az ügynek, mire ő válaszul közölte, hogy ő nem is találkozott ezzel a papírral, ha bemegyek személyesen napközben!, és be tudom azonosítani azt, akinek odaadtam a papírt, akkor talán előkerülhet, különben kérjek új papírt a kormányablaknál és adjam le újra. Nem is értem mit gondol, aki esti képzésre jár az dolgozik, de egyébként is elég volt egyszer 3 órát ott ülni azért a papírért mire sorra kerültem, arról nem is beszélve, hogy a beiratkozáskor szeptemberben a jelentkezési lapomat is elkeverték.

Ilyen esetben lehet valamit tenni, valakinek szólni, hogy milyen trehány az iskola?



(Ráadásul hab a tortán: a kijelölt osztályfőnök kb. 1 hete írt egy e-mailt, hogy hamarosan megérkezik az egyik tárgyból a könyvünk 2. kötete, és ha nem akarunk sorban állni az átvételnél és megbízunk benne, akkor nyugodtan odaadhatjuk neki a pénzt (5000 ft), majd ő átveszi helyettünk. Ma a diákigazolványos e-mail végére volt képe odabiggyeszteni új sorba: "A tankönyvre holnap be tudod te is hozni a pénzt? Már csak a tiéd hiányzik." Nem is értem miből gondolja, hogy több papír elkeverése után rábíznék akár egy forintot bizalmi alapon. )


2017. febr. 9. 03:09
 1/6 anonim ***** válasza:

"kérjek új papírt a kormányablaknál és adjam le újra"


Én se tudok jobbat...


"elég volt egyszer 3 órát ott ülni azért a papírért mire sorra kerültem"


Lehet foglalni előre időpontot, akkor nem tart olyan sokáig. Egyébként ügyfélkapun keresztül nem intézhető?


"Ilyen esetben lehet valamit tenni, valakinek szólni, hogy milyen trehány az iskola?"


Persze: az igazgatónak.

2017. febr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Az osztályfőnöknek nem kell "találkoznia" a NEK azonosítóval, semmi dolga vele. Természetesen kellemetlen, ha valóban elkeveredett a papírod, és természetesen jelezheted az igazgatónak sőt az intézményfenntartónak is, de attól még nem lesz másik. Ezenkívül kérhetsz az iskolában igeiglenes igazolványt addig, amíg a kártya elkészül, ha szükséged van rá.
2017. febr. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz jobbat tenni mint új papírt kérni. Én amúgy minden ilyet le szoktam fénymásolni és azt leadni mert kellhet az bármikor.

Én időpontra jelentkeztem a kormányablakba oda mentem pont szólítottak és kb 2 perc volt.

Igazgató, Oktatási hivatal.

A pénzről meg írass átvételit.

2017. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen,tisztában vagyok, hogy mást úgysem tehetek, mint hogy kérek új papírt, ahogy azzal is, hogy az osztályfőnöknek nem is kell találkoznia a papírral, hisz nem ő intézi, emiatt is bátorkodtam odaadni másnak.

Minden esetre köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, jelezni fogom az oktatási hivatal és az iskola központi intézménye felé a problémát, mert sajnos nem ez volt az első eset. Elmeséltem az öcsémnek, aki 5 éve szintén itt kezdte meg a középiskolai tanulmányait, 3 hónapig várt a diákigazolványra, mire édesapánk befáradt és kiverte a balhét, a papír nem került elő (ő az osztályfőnökének adta), de akkor elég volt csak ott kitölteni egy új igénylőt, nem kellett hozzá NEk kód.


A pénzről nem ad semmiféle bizonylatot, év elején ugyanezt a kört már lefutottuk, akkor is közölte, hogy bizalmi alapon veszi át a pénzt, mivel még nincs nála a könyv, ezért akkor is inkább a könyv személyes átvételét választottam.

2017. febr. 9. 11:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam kérni időpontot a kormányablakhoz, de itt nem lehet. Azt írja a rendszer , hogy ez egy "másodgenerációs ablak" és csak az kérhet időpontot, akinek van ügyfélkapuja, ahhoz meg ugye szintén be kell menni. Minden estre le fogom fénymásoltatni most már a NEK papírt az iskolával.
2017. febr. 9. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer azért érdemes majd bemenni és csináltatni egy ügyfélkaput. Sokmindenre jó lesz az még. Egyre több mindenre.
2017. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!