Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell készülni a történele...

Hogy kell készülni a történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, tanulni kell persze. Eddig ez meg is van, mert a 4 év alatt megtanultam mindent ami fel volt adva. De kicsit kétségbe vagyok esve, mert az írásbelin bármi lehet és a 4 történelemkönyv azért vaskos. Témaköröket nem lehet ugye tudni, én pedig szeretek biztosra menni. Nekem ad egy magabiztosságot, hogy ha leckénként elolvasom és visszamondom magamnak, csak ez eléggé hosszadalmas és félek, hogy mire a végére érek kiesnek az elejéről a dolgok. Ha dolgozatokra készülök akkor úgy szoktam, hogy óráról órára tanulom ugye, meg heti 2x visszaolvasom az egészet, de legalább 1x és a dolgozat előtt átismétlem az egészet újra és felmondom. Ez így alapos, de szerintem lassú és félek is megmondom őszintén. Szeretném normálisan megírni, úgy, mint a többit. Nem csak átakarok csúszni, hanem örülnék, ha ötös lenne.

2017. febr. 10. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyreszt az atlaszban minden benne van kozepen. Masreszt pedig pontosan meg vannak adva a temakorok, hogy mibol kell keszulni.
2017. febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tanárom azt mondta, hogy bármi lehet benne, de amúgy én is furcsálltam, mert találtam egy listát róla az Oktatási Hivatal honlapján.

Atlasz az tényleg jó, de szerintem az inkább támasz. Például próbaérettségin, ha valamiben nem voltam biztos, akkor ott lecsekkoltam, mert egy-két feladatnál jó volt.

De nagyrészt fejből írtam ott mindent, meg dogáknál is.

De köszönöm a választ, ha van még ötlet akkor jöhet bárkitől! :)

2017. febr. 10. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Írásbelin tényleg bármi lehet,bár meg lehet nézni a követelményeket(mert ugye van ami az emeltre kell csak). Szóbelire meg a tanár megadja a témaköröket.
2017. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem, köszi szépen. :)
2017. febr. 10. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom honnan veszed, hogy kicsit vaskos a tananyag, ha valaha komolyan gondolod, hogy az érettségit használod valamire, egy valamirevaló egyetemen 5 nap alatt tanítanak meg annyit, amennyi a 4 év tananyaga.

Szedd össze magad, és ne rinyálj.

2017. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az egyetem az nem nekem való. Csak leakarok érettségizni tisztességesen mindössze. Ennyi amit szeretnék. Elismerem persze, hogy kemény dió és minden tiszteletem annak aki diplomás, de nem hiszem, hogy az az én világom. Én inkább dolgozni szeretnék, mint tovább tanulni. De ettől még nem "linkeskedem" el az érettségit. Ha ugyanis mégis meggondolnám magam, akkor még mindig jobb egy négyes-ötös érettségi, mint a kettes-hármas.
2017. febr. 10. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!