Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvin egyetemi jelentkezésnél...

Felvin egyetemi jelentkezésnél senkinek sem kér érettségiről adatokat, ugye?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa ez nekem most, mivel korábban mindig kértek, aggódom, hogy hogyan is fog ez működni, mi alapján kérik le az adatokat, mivel érettségi bizonyítvány sorszámot sem kértek.
2017. febr. 15. 18:38
 1/3 anonim válasza:
90%
Nem kérik! Én is nem rég jelentkeztem és nem kérték. :)
2017. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

"mi alapján kérik le az adatokat"

Megadtad az oktatói azonosítód, a neved, szül. adataid, anyád leánykorinevét, theát a bürökratikus rendszerben egyértelműen azonosítható vagy. Innentől kezdve van valahol ey adatbázis, ahol tárolják az érettségi eredményeid, onnan egy buta kis lekérdezés kiemlei az eredményeid és kész. Mivel azok az adtok az adatkezelő személye (tehát, hogy konkrétan az oktatási hivatal adatai) miatt hitelesek, így ezen nincs mit hitelesítened. Saját személyazanosságod pedig ügyfélkapun hitelesíted pl, így ennek az összekpcsolásnak mind a két oldala hiteles, kész vagyunk és neked nem kell szkennelned fotóznod, nekik pedig embert foglalkoztatni arra, hogy a fos minőségű homályos fotókkal összenézze, helyes e felhasználó által bepötyögött adat...

2017. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De igen, azoknak akik 2006. január 1-e előtt szerezték az érettségijüket. Világosan le van írva a felviben.
2017. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!