Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz időm a felvételihez...

Lesz időm a felvételihez pótolni a diplomám bemutatását július 15-ig? Fontos, mert a pontszámításhoz kell. Többi lenn.23/L

Figyelt kérdés

Tanító szakon végeztem júniusban, jelenleg tanítónőként dolgozom, viszont ismét jelentkezek egyetemre, más szakokra. Ezeken elfogadják a diplomámat pontszámításkor érettségi helyett, ami nekem nagyon jó, mert ötösre záróztam, szakdogám és államvizsgám is ötös. Viszont nincs nyelvvizsgám...

Jelenleg is angolt tanulok, és mivel németből van érettségim, úgy gondoltam két legyet ütök egy csapásra, és emelt angolra jelentkezek, mivel 60%-tól jár a középfokú nyelvvizsga is. Úgy érzem ez sikerülni is fog, mert napi szinten angolozok, és használom is.


Amitől félek az az, hogy miután megkapom az érettségit, azzal együtt a nyelvvizsgámat, majd ezt bemutatom a tanulmányi osztályon, mennyi idő mire kiállítják a diplomát, és lesz-e időm ezt feltölteni a felvi.hu-ra?

Július 15. a hiánypótlások határideje, de nem tudom addig elkészül-e a diplomám, ha az érettségi kézhez kapása után mutatom be a nyelvvizsga igazolást?


Köszönöm a segítséget!



2017. febr. 15. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tanító szakon végeztél júniusban és dolgozol is tanító nőként akkor kiadták a diplomádat. Ha kiadták a diplomádat, akkor hogy nincs nyelvvizsgád?
2017. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt most én sem vágom.Az én lányom idén fog diplomázni tanító szakon,de már középiskolában megvolt a nyelvvizsgája és anélkül nem is adnak ki diplomát,ez tuti.
2017. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Államvizsgáztam, a szakdogát megírtam, zárótanításom megvolt, a diplomaosztón részt vettem. Bocsánat a rossz szóhasználatért, ilyenkor csak igazolást kapunk arról, hogy a diplománk "elméletben" megvan, az ahhoz szükséges feltételeket teljesítettük, kivéve a nyelvvizsgát. Ezt abszolutóriumnak nevezik, nekem is ez van. Ha csak a nyelvvizsga nincs meg ugyanúgy részt lehet venni a diplomaosztón, annyi hogy magát a kemény fedelest nem kapja meg az ember, csak ezt.

Tanítóként már el lehet helyezkedni abszolutóriummal is, mert igazából senkit nem érdekel az hogy tudok-e angolul, mivel magyar a specializációm, egyszerűen nincs rá szükségem a munkám során, sem alsóban, sem felsőben, amira szükség van, azt viszont teljesítettem, kiváló eredménnyel.

Az angolt nem használom a hétköznapokban sem, így a tanulmányaim során nem koncentráltam rá eléggé, nem azt tartottam a legfontosabbnak elsajátítani, de a rendes diplomához kell ,így az utóbbi egy évben nagyon keményen ráálltam a munka mellett, mint írtam napi szinten tanulom, és alkalmazom szóban is.


A probléma az, hogy a felvételihez nem elég az abszolutórium. Mint említettem, emelt érettségire megyek, amiért 60% felett egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával. De lesz időm ezt be is mutatni, ha július 15. a határidő?

Kérem aki tud erről bármit, az segítsen?

2017. febr. 18. 12:09
 4/7 A kérdező kommentje:
*ami
2017. febr. 18. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:
A diplomát szerintem egy héten belül kiállítják, a kérdés inkább az, hogy az érettségit vagyis a nyelvvizsgát mikor kapod meg. Szerintem legkésőbb június közepéig mindenképpen, egy hónap alatt meg csak kiállítják a diplomádat.
2017. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Wzr lefegyszerűbben az adott intézményeknél tudnád megkérdezni.

És a határidő július 12, nem 15.

2017. febr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Ezt és *legegyszerűbben. :)
2017. febr. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!