Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy juthatnak be olyan...

Hogy juthatnak be olyan emberek egyetemre, akik még a felvételit sem tudják értelmezni, és képtelenek boldogulni bármivel? Ilyen emberek mit keresnek a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akinek azért kellett újrafelvételiznie egy következő évben, mert először elszúrta a felvételijét.


Földrajz-történelem szakpárra ment volna osztatlan tanárképzésre, de neki csak a magyar és (emelt) történelem érettségije sikerült jól, az összes többi hármas vagy kettes, beleértve a középszintű földrajzot, ami szintén csak hármas lett. Viszont azon a szakon csak a földrajz és (emelt) történelem érettségiket veszik figyelembe, a többit nem, az érettségikből született átlaga meg ugye nem jelentett nagy előnyt. Így persze nem vették fel. Ő meg nem volt képes arra sem, hogy értelmezze a felvi.hu-n 500 helyen leírt érettségi-követelményeket az adott szakhoz.


Végül a másik évben beadta történelemre a jelentkezését, ahova be is jutott államin, de továbbra is történelemtanár akar lenni, ami viszont elvileg nem opció tanárképzés nélkül.


(Magyartanár azért nem akar lenni, mert nyelvtanból még annyival sincs tisztában, hogy mi az a főnév...)


Azóta is szenved az egésszel, szidja az egyetemet és a tanárokat, hogy mindenki milyen szemét és ostoba, mert neki nem (vagy nagyon nehezen) megy. Másodévesen a saját szemináriumi dolgozatait nem képes megírni (van, aki segít neki – helyette írja...), mert magyartalanul és érthetetlenül fogalmaz, helyesen írni minimálisan sem tud. (Pedig nem határon túlról érkezett, hanem tősgyökeres, Pest megyéből származó magyar ember.)


Az ilyen emberek minek és hogy jutnak be mégis egyetemre? (És hogy maradnak benn egyáltalán?)


Eleve befejezni sem esélyes, hogy fogja, mert egy kukkot nem beszél idegennyelven (hülyeségnek tartja, és szerinte a nyelvtan megtanulhatatlan, felesleges), diplomát meg nem kap nyelvvizsga nélkül.


Ennyire felhígult volna a felsőoktatás, hogy ilyen emberek "lazán" bejutnak államilag támogatott képzésekre, ahonnan nem repülnek első évben?


--


Én másik városban tanulok egyetemen, TTK-n, de nálunk is vannak sokan, akikről el sem tudom képzelni, mit keresnek felsőoktatásban.



2017. febr. 16. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Én szerintem azért nem kell lecseszni olyanokat akik nem értik. Igen én is először jelentkeztem felsőoktatásra és volt amit én se értettem elsőre.. És embertársak vagyunk segítő készségre rá vagyunk szorulva!
2017. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Az rosszabb, hogy tanár lesz, ha tényleg olyan butus, mint ahogy lefested.

Viszont a felvételi rendszer szerintem kaotikus elsőre, azt rendben van, ha nem érti meg.

2017. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

"a saját szemináriumi dolgozatait nem képes megírni (van, aki segít neki – helyette írja...)" - látod, így! Meg így: "Embertársak vagyunk segítő készségre rá vagyunk szorulva!"


Ezek az emberek abból élnek, hogy boldog-boldogtalanra ráakaszkodnak, és kérdeznek, kérdeznek, kérdeznek, amíg mások meg nem oldják helyettük a problémáikat.

Nekem is nem egy ismerősöm volt, aki

- az én jegyzeteimből élt

- még zH alatt is cseszegetett úgy, hogy majdnem tőlem is elvették a papírt, és még ő volt felháborodva, hogy nem "segítettem" neki

A felsőoktatásban rengeteg pénz van. Nagyon sok ember érdeke, hogy telített legyen a rendszer, így hát felvesznek szinte bárkit, aki le tudja írni a nevét:(


U.i.: Már az elfogadhatatlan számomra, hogy sima, középszintű érettségivel be lehet egyetlen szakra is jutni. A középszintű érettségit kb. a macskám is meg tudná írni - csak annak való, aki nem akar továbbtanulni. Én mindenhova két emeltet várnék el. (Én is két emeltet írtam, tudom, miről beszélek, egyáltalán nem volt OLYAN nehéz.)

2017. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Le fogtok pontozni, de szerintem egyáltalán nem bonyolult a felvételi rendszer (kivéve talán az a rész, hogy egyes többletpontokra (NEM az emelt szintű érettségiért és NEM a nyelvvizsgákért meg NEM az OKTV-helyezésekért járó többletpontokra gondolok) ki számít jogosultnak).

Egyszerűen EGYSZER az életben, mondjuk szeptemberben egy este facebook helyett a felvin kellene eltölteni kb. egy fél órát, és elolvasni (és értelmezni) azt a pár oldalt, ahol tök egyszerűen és érthetően össze van foglalva minden.

2017. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem pontoztlak le, szerintem is egyszerűen megérthető, de ha valaki valamit félreért, igenis még az a jobb, ha kérdez.
2017. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös! Persze, hogy jobb, ha kérdez.

Csak van az a kérdés, hogy "az 5. oldal 2. bekezdésében azt írják, hogy... és ezt nem értem" és van az, hogy "Oh, nem értem az EGÉSZET, magyarázd már el, köszi:)"

2017. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az inkább a lustaság kategóriája. Volt olyan oszrálytársam, aki elvileg nem buta, de én mondtam meg neki, hogy kb negyvennel kevesebb pontja van, mint amit számolt, mert nem tudja megduplázni a teljes érettségi átlagot. A lustaság és a figyelmetlenség tényleg csodákat tesz.


Egyébként a középpel bekerülést én se támogatom, ráadásul az egyetem emelt tudásra épít a középiskolai tantárgyakból, nem is értem, miért jó kiszórni vagy felzárkóztatásra járatni az emberek felét az első félévben.

2017. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nyelvvizsga az nagy probléma, nekem is sok ismerősöm emiatt nem vehette át a diplomát ami számomra érthetetlen, mert aki leállamvizsgázik - záróvizsgázik - mérnők - villamos, gépész, kertész - jogász vagy fizika szakon szerintem nem haladja meg a képességeit egy középfok!

Rengetegen 10 éve nem vehették át a diplomájukat nyelvvizsga hiány miatt...egyik ismerősöm pl eszperantóból sem tudta letenni!


Nekem szerencsére sikerült még érettségi évben eszperantót lerakni - tudom semmit nem ér..vagy várjunk..ja de mégis a kezembe adták a diplomámat :-)

Ez a lényeg!


Szóval szerintem a nyelvvizsga miatt kilátástalan az ismerősöd helyzete!

2017. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy te kérdező. Jelentkezett és felvették.


"Pedig nem határon túlról érkezett, hanem tősgyökeres, Pest megyéből származó magyar ember."


Pontosan ezért...

A határon túliaknak jó a helyesírása és jobban tudnak magyarul, mint a pestiek.

2017. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt azoknál szoktam megkérdezni, akik kiírják ide, hogy pl. milyen szakhoz, milyen érettségi követelmények vannak. Ha nem tud felmenni a felvi.hu-ra, megkeresni a kijelölt egyetemet/főiskolát és részletesen elolvasni a szak követelményeit, ne jöjjön egyetemre. Én mindig ezt tanácsolom. Ráadásul az, hogy nem tudja mi az a főnév? Akkor hogyan érettségizett le? Ezért a BTK-n szét fogják a tanárok cincálni.

Általában az ilyenek repülnek első év után. Nálunk legalábbis ez volt. Indultunk 36-an, leállamvizsgáztunk 10-en. A nagy része 2.félévben morzsolódott le. Nálunk hál' Istennek vannak ilyen év végi vizsgák az egész éves anyagból,(nyelv szak egyébként) és 60% kell ahhoz, hogy tovább menj. Azért mi is elképedtünk, mikor vkik 12%ost csináltak. Ráadásul itt nem az volt, mint a legtöbb nyelvszakon, hogy nem tanítanak semmit, és menj magántanárhoz. Elég intenzív képzést kaptunk.

2018. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!