Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szólítják a jogászokat?

Hogyan szólítják a jogászokat?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan doktorok, mint pl az orvosok, ugyanúgy megkapják a nevük elé a doktor jelzőt. Ha azt mondjuk valakire, hogy doktor úr, doktor nő, automatikusan az orvosokra gondolunk... most egy jogász nőnek is lehet mondani, hogy doktornő? Elvileg ugye attól függ, hol dolgozik az illető, pl egy bírónál eviden, hogy bírónő, ügyvédnő stb. De mi van akkor, ha egy jogász mondjuk büntető szervnél vagy egyéb helyen dolgozik? Az illem szerint, egy orvos-jogász összejövetelen, most akkor ő is doktornő/úr?
2017. febr. 17. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem már doktor kovács béla is full sznobság. A neve kovács béla. A többi csak csicsarózsa. Elég gusztustalan. Akar orvos akár jogasz valaki.
2017. febr. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Orvost doktúr Úr/Nő-nek szólítok.


Szimpla jogászt, aki valamilyen helyen dolgozik, és én egy ügyfél vagyok, akkor "Jó napot!"

Ha telefonon keresem, akkor Dr. xy xy-t keresném"


Szóval kimondom a teljes nevét, ha máson keresztül keresem, az a legformálisabb verzió. Ha meg ott vagyok személyesen, akkor már nem is kell a neve.

2017. febr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jogi irodában dolgozom, jogászokkal vagyok körülvéve, de pl. ha telefonon hívják őket, sosem mondják a nevük elé a doktort. Ugyanígy bemutatkozáskor sem. Náluk azt látom, hogy ez csak papírral jár együtt, a valódi életben nincs túl sok szerepe.
2017. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Első válaszoló :D te vagy a gusztustalan öreg, sikít rólad, hogy a közelében sem voltál még olyan erősségű tanulmányoknak, mint a jog vagy az orvoslás... :)
2017. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ügyvéd űr (ha ügyvéd)
2017. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ügyvéd Úr/Asszony
2017. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de szerintetek nem fura? hisz ugyanolyan doktorok. a minap gondolkodtam épp azon, ha leszólítanék valakit mondjuk egy bv intézetben akiről tudom, hogy doktor, elmegy mellettem, és hogyan szólítanám meg ... elnézést doktor úr, vagy nem is tudom... egyébként képzeljétek, állítólag némelyik orvos meg kikéri magának ha ledoktorozzák, mert náluk fokozat van, adjunktus úr, főorvos úr stbstb, ezt az egyik exem mesélte aki orvos. mondom oké, de egy mariska néni honnan a bánatból tudja, hogy az adott orvos épp adjunktus-e vagy milyen fokozatban van...
2017. febr. 17. 19:54
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem, nem ugyanolyan doktorok. Doktori cím és doktori cím között van különbség, nem is kevés.
2017. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
de, ugyanolyanok. dr jur. dr. ment, dr. dent, dr. vet stb... ez mind egy kategória. addig míg mindkettő személyi igazolványában szerepel, h dr. XY, addig nincs különbség.
2017. febr. 18. 12:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt már, aki azt mondta, hogy "doktornő", de én mondjuk azt szeretem, ha simán a nevemen szólítanak. :)

Vagy ha már, akkor az ügyvédnő szokás pl. bíróságon. Jogászokkal általában kollégának hívjuk egymást. (Elképesztő érzés, amikor elsőéves kis joghallgatóként a nagy neves professzorok először így szólítanak minket.)

(Ügyvéd vagyok)

2017. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!