Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emeltezzek, ha nem kötelező?

Emeltezzek, ha nem kötelező?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy szak, ahová nem kell emelt érettségi. Viszont a szakra járók tanulnak anatómiát, ezért egy részük azt mondja, hogy előnyös, ha emeltezek bioszból, úgy megyek oda. Pluszpontjaim vannak másból szerencsére elég, ezért amiatt nem vágnék bele, mert jár érte plusz pont. Az én logikám azt mondja, hogy jobban járok, ha közepezek, mert az valószínűleg jobban sikerülne,mint az emelt, ráadásul akik nem emelteztek, szerintük úgyis teljesíthető a tárgy. Jól gondolom, hogy felesleges rizikóvállalás? Vagy fogadjam meg azok tanácsát, akik szerint könnyebb lenne már az egyetemen az emelt szintű tudással? :D Jövőre leszek végzős, de el kell döntsem időben, hogy hogyan kezdek neki az évnek biosz szempontból.

2017. febr. 17. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog átnézni az emelt anyagot és egy dolog vizsgázni belőle.

Ha a plusz pont nem téma, akkor én inkább közepet írnék, és az első szemeszter előtti nyáron átvenném a kérdéses részek emelt anyagát. (Mert akkor gondolom, pl. emeltből inkább az embertan kellene, az emelt növény- és állattant, valamint az emelt ökológiát kihagyhatod.)

2017. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam. :D Szeretem magát a bioszt egyébként, de ha nem muszáj, nem szenvednék az állat/növénytannal.
2017. febr. 17. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!