Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha rosszul sikerül az érettség...

Ha rosszul sikerül az érettségim, egy év múlva letehetem újra?

Figyelt kérdés
Nem érdekelt a tanulás, kettesem van minden érettségi tárgyból, ... most kezdek rájönni, hogy hülyeséget csináltam, de már nincs idő bepótolni a hiányaimat májusig...

2017. febr. 18. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizhetsz újra, de fizetned kell majd minden egyed tárgyért.
2017. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Két érettségi időszak van: szeptember-október és május-június. Ebben a két időszakban bármikor, bármelyik tárgyat javíthatod (vagy csinálhatsz emelteket vagy tehetsz újabb érettségiket). De fizetned kell majd érte. - Ha átmész mindenből, akkor szerintem max. akkor számít tételesen az eredmény, ha tovább akarsz tanulni, így viszont elég lesz max. 2 tárgyból javítanod.
2017. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tovább akarsz tanulni, az fontos, hogy hagyományos pontszámításban 100 pontodat az érettségi bizonyítványodban található százalékok átlaga is adja, így ha az érettségi átlagod elsőre mondjuk 60, és másodjára megírsz minden tárgyat 90-re, azokból csak tanusítványaid lesznek, így a tanulmányai pontjaidon nem tudsz változtatni.


Duplázni viszont tudsz majd, úgyhogy amellett, hogy még bőven van időd normálisan felkészülni a középszintű írásbelikre, szerintem a felvételi tárgyakat ismételd majd, és még akármi lehet belőled. :)

2017. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kb. mennyit kell fizetni a második érettségin?
2017. febr. 18. 23:47
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
32 az emelt, és talán 28 a közép?
2017. febr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
...ebben minden érettségi tárgy benne van?
2017. febr. 19. 07:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jelentkező vizsgajelentkezését egy kormányhivatalba nyújtja be, a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2017-ben 19 000 Ft).


Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2017-ben 32 000 Ft).


Ha jelentkező a középszintű vizsgajelentkezését egy középiskolába nyújtja be, úgy a középszintű vizsga fent meghatározott vizsgadíját a középiskolába kell befizetni. Emelt szintű vizsgajelentkezés esetén a vizsga díját minden esetben az Oktatási Hivatalnak kell befizetni.


A vizsgadíjak vizsgatárgyanként értendők.


(Az oktatas.hu oldalról)

2017. febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem, hogy miért akarnál minden tárgyból újra érettségizni, hiszen

- továbbtanulásnál csak a pontduplázásnál (tehát max. 2 tárgy esetén) javítana a pontjaidon

- a javított eredményeidről csak pótlapokat kapsz (ezt hívják tanúsítványnak), új bizonyítványt már nem, tehát ha bekérik valahova a bizonyítvány másolatát, akkor úgyis be kell adnod az eredetit is, mert a tanúsítványok önmagukban nem érnek semmit.


Inkább állj neki, és tanulj!

A nyelv kivételével a középszintű érettségi egy vicc, csak aki gimis, az még nem került ilyen helyzetbe, azért nem hiszi el. Ha majd visszagondolsz, rájössz, hogy nem eszik olyan forrón!

2017. febr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

#8 most ezt így miért jelented ki, hogy a nyelv kivételével mindegyik egy vicc? Ez tök egyéni.. Szerintem meg a matek kivételével mindegyik egy vicc, főleg a nyelvek..


Amúgy igazad van.

És kérdző, tárgyanként kell ennyit fizetni.

2017. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok:

- magyar: olvasni, szöveget értelmezni helyesen írni... ezek általános iskola alsó tagozatába való dolgok:(

- töri: jó, erre át kell nézni pár alap dolgot, de ott a töri atlasz:), arra, hogy valaki átmenjen, elég.

- matek: tavaly egy sima százalékszámításért lehetett 2 pontot kapni (és az csak egy példa, legalább 10 pontot össze lehetett szedni ennyire "gagyi" feladatokkal)! A tavalyin egy általános iskolásnak is át kellett volna tudnia menni!

- választott tárgy: nyilván mindenki olyat választ, amit kb. tud (jó, a szakgimiseknek most van némi gondjuk, de nekik sem ismeretlen az anyag)

Szerintem a nyelv az egyetlen, ami nem úgy működik, hogy leülök, 3-4 hétvége alatt átolvasom és kész. Ehhez olyan készségek kellenek, amikkel nem találkozik az, aki nem gyakorol, és sok suliban a nyelvoktatás kb. elégtelen. Aki olyan közegben él, hogy nem használja az idegen nyelvet min. szórakozásra (pl. idegen nyelvű zene, filmek, netes oldalak), azt elhiszem, hogy gondot jelenthet az is, hogy egy 2-est összehozzon. (Mondom ezt úgy, hogy én beszélek 3 nyelven, de a környezetemben sokakat látok ezzel szenvedni)

2017. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!