Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy ötödikes hugom és...

Van egy ötödikes hugom és matekból most tanulja a törteket és a tanár valami, , pillangó'' módszert alkalmaz a gyerekeknél. Ti hallotatok már róla?

Figyelt kérdés
én még életemben nem hallottam róla de most utána néztem és elvileg kijön ugyanúgy az eredmény de amikor én még nem tudtam hogy így tanít akkor leckét írtam a hugommal es én persze a megszokott módon magyaráztam el neki amit meg is értett viszont másnap mikor leellenőrizték aláhúzta a HELYES megoldást a tanár és ezt nem értem egyáltalán taníthat ilyen módszerrel?

2017. febr. 18. 16:49
 1/6 chtt ***** válasza:

Nem hallottam, de a hálón van rá találat, és állítólag így tök egyszerű a törtek összeadása (?)


[link]

[link]

2017. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
(el is olvastam, amit linkeltem - szóval, állítólag így tök könnyű a törtek összeadása, kivonása:)
2017. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen trükkök, ha megtanulsz bizonyos sorrendben számokat összeadni, kivonni, osztani..., akkor megkönnyíti a dolgot a számolásnál, DE:


a trükkök nem helyettesítik a logikus gondolkodást, nagyon nem és ez a lényeg. Matematika oktatásban résztvevőként nagyon sok mindent én se tudok fejből, ellenben bármikor le tudom vezetni és ez talán fontosabb, mint hogy tudok egy egyszerűsítésre használt formulát.


Törtek összeadása esetében ugye a közös nevező a kulcs. A módszer alapból ugye, hogy a nevezőket összeszorozza, de ugye kevés esetben ez a legkisebb közös többszörös, pl. a linkelt képen a 6 és 4 esetében is a 12 már elég lenne.

2017. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem jó módszer egy tanártól. Oké, hogy egyszerűbb, de nem mindig jön ki helyes válasz. Már nem tudom, hogy példaként melyek azok a számok amikkel kiderül a turpisság, de az én matek tanárom egyszer felírta a táblára és tényleg rossz eredmény jött ki a pillangós módszerrel.
2017. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dq ***** válasza:

" aláhúzta a HELYES megoldást a tanár"


Merta húgod nem tanulta meg és értette meg az anyagot, hanem tök mást csinált helyette. (Sõt, felmerül a gyanú, hogy nem ô csinálta, hogy nem érti a pillangós módszert, hogy a te módszeredet elfelejti és lemarad a többiekhez képest stb.)

2017. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek mostmár megtanulta alkalmazni ezt a módszert is viszont tudja a hagyományosat is hogy esetleg ha majd más tanára lesz vagy tovább tanul ne legyen gondja :)
2017. febr. 21. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!