Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi vizsgán emlékezni...

Érettségi vizsgán emlékezni fogok a megtanult tételekre?

Figyelt kérdés
Hamarosan érettségizni fogok. Tanulok eleget, folyamatosan. Viszont ismételni sajnos egyáltalán nincs időm. A megtanult tételeket már nem tudom újra átismételni. Így is reggeltől estig szinte tanulok. Reggeltől négyig suliban,négytől kb este 9-10-ig tanulok. Többet nem tudok, elfáradok, olyan érzésem van este tízkor már, hogy többmindent nem tudok memorizálni. Ha kényszeríteni akarnám magam, akkor sem tudom, mert az agyam jelzi, hogy elég. Attól tartok, hogy majd mikor a négy év tananyagát kérdezik tőlem, nem fognak eszembejutni a tanultak. Nagyon félek. Nektek ez hogyan sikerült? Mit tanácsoltok?

#ágy #érettségi #iskola #tananyag #memorizálás #eszembejutni #estik #elfáradok
2017. febr. 18. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy írásbeli és szóbeli között van cirka egy hónapod megtanulni pontosan a tételeket, így valószínűleg lesz nem gond. Írásbelin elég nagyvonalakban tudni, rengeteg plusz segítséget használhatsz.
2017. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a szóbeli tételeket megtanulni, főleg nem ilyen korán. Több mint 1 hónapod lesz szóbelire készülni május elején lesznek az írásbelik, június közepén szóbeli.
2017. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagyis bocsi meg kell tanulni de az írásbelire nagyvonalakban elég lesz.
2017. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így hajtod magad, akkor legkésőbb áprilisra összeroppansz. PIHENJ! A középszintűekre elég minimális energiát fordítani, azt is max. pár héttel a vizsga előtt. Ha emeltezel, az más, de akkor is MUSZÁJ pihenni, és MUSZÁJ ismételni is. Szóval nagyon rosszul oszthatod be az idődet! Gondold át, mit csinálsz rosszul!
2017. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dupla munkát csinálsz magadnak. A szóbeli pont így hónap közepén van, csak júniusban. Addig kerek 4 hónap van még, felesleges elkezdeni tanulni a tételeket, pláne, hogy az is lehet, hogy a tanár még ad egy kis segítséget, nem tudom, hogy lehetnek kidolgozva már most. Írásbelire szerintem bőven elég elolvasni a tankönyveket, órai füzeteket, mivel ha bemagolsz egy tételt akkor nem biztos, hogy eszedbe fog jutni írásbelin az információ, amit ott felhasználhatnál az adott feladatsorba. Februárt-március felét szánd a pihenésre és a rákészülésre, elég elkezdeni írásbelire tanulni áprilisban, ha 4 évig iskolába jártál és nem akkor először fogsz találkozni az anyagokkal.:D
2017. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!