Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg az Elektro...

Hogyan tanuljam meg az Elektroteknikát?

Figyelt kérdés
Akárhogy is próbálkozom tanulni egyszerűen nem értem. Ha a tanárt megkérdezem úgyan azt elmondja ugyan úgy és meg tovább... Semmit nem értek félévkor megbuktam belőle.. Azt sem tudom mi az az R1.... meg ez az Ig, Ug, Ur1, J1, I, meg RE, F1.... Meg ezek a kapcsolások meg Uki, Ube, Um, n, Ir1... konkrétan semmit nem tudok.. nem értem. Segítenétek , ha már a tanár nem tud? :/

2017. febr. 19. 18:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Valaki? :/
2017. febr. 19. 18:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

R = resistentia (=ellenállás)


Hát milyen szinten kell tudnod? Amúgy az interneten olvass utána az áramköröknek (középiskolás anyagokat) és az elég jól elmagyarázza.

2017. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az a baj hogy így nulláról a mindent elérni nem nagyon fog menni, legalábbis nem itt a gyakori kérdéseken, sajna.


Talán olvasd átt ezt a cikk sorozatot hátha...

[link]

2017. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

Hasonlítsd a vízhez. Vízzel azért játszottál már nem?

Elég jó közelítéssel le lehet vele modellezni az áramköröket.


Majdnem Pont úgy tud folyni.

A következő alkatrész helyettesítésekkel játszhatsz gondolatban vagy kísérletben:


Csőszűkítés = ellenállás (vagy izzó :)

Csap = kapcsoló

Víztorony/tartály = kondenzátor

Egyirányú szelep = dióda

Víz segítségével nyitogatható szelep = tranzisztor

Vízhálózatra bekötött slag vagy szivattyú = generátol, telep, elem...

(A tekercs modellezhetetlen a vízzel sajnos.)


A vízoszlop magassága (azaz nyomása) = feszültség


Adott keresztmetszetű csövön (vagy csőszűkületen azaz ellenálláson) adott nyomás (azaz feszültség) hatására átáramló víz mennyisége = áram


Ha egy áramkörben jelölve van a földelés, akkor az az a tál ahova a vized kifolyik.

Ha nincs jelölve akkor az elektronikában a "víz" folyását egyenfeszültség esetén a pozitív (+) pólustól a negatív (-) felé értelmezzük, vagyis a + egy magas vízoszlop míg a - a tál ahova kifolyatod a "vized".


(Azért is jó így elmagyarázni mert a valóságban az elektronok pont fordítva haladnak, de ze ne zavarjon össze! Nem kell foglalkoznod vele! Mert az elektronika és a számítások így vették.)

2017. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor még pár kérdés: Mi a Csomóponti törvény?

Mi a huroktörvény?

Feszültség osztás törvénye?

És az áram osztás törvénye? Vagyis ezeket hogyan kell kiszámolni? Pl.: most egyet tudok az is az Ohm törvénye: Ellenállás (R) = feszültség (U)/áramerősség (I)

2017. febr. 19. 19:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagyis a képletet írtam fel
2017. febr. 19. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Az #5 beli kérdéseidre a válaszok a neten megtalálhatóak.

Háttér nem kell hozzá, csak az ohm törvény, és még az, hogy soros kapcsolásnál mi a közös, mi adódik össze, no meg párhuzamosnál ugyanaz.

2017. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!