Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jártas MINDENBEN?

Hogyan legyek jártas MINDENBEN?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy tudást szeretnék szerezni, amiben csak lehet. Pl. hogyan működik a jog, mik a megfelelő eljárások, hogyan lehet az emberi agyra hatni a pszichológiával, hogyan kell megépíteni egy autót, stb...

Szóval lényegében mindenről tanulni szeretnék, mindenről akarok némi tapasztalatot. De hogyan is kezdhetnék neki? Eddig arra jutottam, hogy minden héten, vagy hónapban választok egy adott témakört, amiből ismeretterjesztő műsorok és az internet segítségével informálódok.

Esetleg más ötlet?


2017. febr. 21. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, és ilyen vagyok a mai napig.

Vigyázz mert nagyon veszélyes, mert mindent tudni szeretnél, és jön egy új egy érdekesebb, és nem fejezel be valamit.


Konkrétan.

Pl. elkezdesz egy egyetemet, de rájössz, hogy más jobban érdekel, így ezt abbahagyod a másikat elkezded, stb.


De jó, hogy van rajtam kívül is ilyen beállítottságú ember.


Legyen egy nagyon biztos, amiből pl. diplomázol, a többi az legyen szakma, hobbi, stb.


Én így elég sok ismeretre tettem szert.

Matek, anatómia, a jog kicsit, közgazdaságtan, autószerelés, meg még egy csomó apróbb dolog pl. weblap készítés, programozás alapjai stb.

A mai napig is sokat olvasok, tanulok magamtól.

2017. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Autó szerelőnek, pontosabban közlekedés gépjármű szerelőnek tanultam, mert érdekelt a technika,a gépek,motorok.

Aztán a "nagy" világ is érdekelt, ezért A, B, C, D, E, jogosítványt is szereztem, hogy "kirándulhassak" utazhassak, sokfelé járhassak, sok mindent lássak.

Aztán , amolyan OKJ képzés féleség keretén belül,elvégeztem a külkereskedelmi bonyolító és vámügyintéző szakképesítést.

Mivel az anyanyelvem idegen nyelv és a Magyar a tanult nyelvem , így mint két nyelvet majdnem jól beszélő valaki, elkezdtem tolmácsolgatás féléből igyekezni megélni.

Mivel engem is majdnem minden érdekel, így elkezdtem, Külkereskedni, tolmácsolni és utazni is egyszerre.

Tolmácsként nagyon sok emberrel, szakemberrel, szakmával, befolyásos és kevésbé befolyásos emberrel ismerkedtem meg.

Pl. ma egy bútor gyárat akart megvenni egy kereskedő, végig én tolmácsoltam, így menet közben rengeteg szakmai dolgot tanultam láttam, hallottam.

Tegnap a Bíróságon tolmácsoltam, rengeteg jogi és eljárás technikai ismeretre tettem szert.

Tegnapelőtt egy szállodát szerettek volna eladni, rengeteget tanultam a turizmussal, vendéglátással kapcsolatosan.

Részt vettem már agy ér műtét tolmácsolásban.

Orvosi műszerek kereskedelmének tolmácsolásában.

Rengeteg területen történő kereskedelem, befektetés tolmácsolásában.

Így szerzem a széles körű, saját tapasztalatú tudást, jártasságot, ismeretet, kapcsolatokat, ismeretségi és hatástőkét.

2017. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!