Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből tanuljak emelt szintű...

Miből tanuljak emelt szintű magyar érettségire?

Figyelt kérdés
Elmúltam 40, már érettségiztem egyszer, de egyetemi továbbtanuláshoz kellene most az emelt szint. Régen úgy volt, hogy fogtam a témakörlistát, amit a tanártól kaptam, meg a tankönyvet, és beköltöztem az Országos Széchényi Könyvtárba tételeket kidolgozni. Valaki leírná úgy, mint egy hülyének, hogy most hogyan álljak neki? :) Milyen tankönyvet vegyek, milyen tanmenet szerint tanuljak? Tétellista, témakörlista létezik?
2017. febr. 22. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ez pl. remek kiindulópont. Én 2015-ben érettségiztem és nekem az a verzió van meg, de abban az irodalom kidolgozott tételek nem voltak elegek, egy emelt irodalom tétel olyan 5-6 A4 oldal legyen minimum. A nyelvtan tételek viszont elegek benne, arról úgyis csak max 4-5 percet kell beszélni. Ez egy minta, hogy pl. mikről lehet beszélni 1-1 tételnél: [link]


Ez meg maga a 2017 emelt szintű tételsor:

[link]


Az írásbelire készülni nagyon nem lehet... a szövegalkotás része az nem nehéz, a műveltségi feladatsor annál inkább. Nézz át olyan dolgokat, mint alapvető grammatikai fogalmak (alárendelő mondatok, szószerkezetek pl.), költői képek, írók életművei (életmű, nem életrajz! tehát pl. Petőfi pályája elején népies verseket írt, később ez eltolódott a bárdköltészet felé stb.), és az sem árt ha történelmi-időbeli kontexusban el tudod helyezni a műveket, szerzőket. Érdemes megvenni Pethőné irodalomkönyveit, amikben elég sok elemzés van, én ebből dolgoztam ki sok szóbeli tételt is, de ez sok esetben nem elég. Internetről is tudsz információkhoz jutni.

2017. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és még: az Oktatási Hivatal oldalán fent vannak az előző évek emelt magyar feladatsorai megoldókulccsal, azokból mindenképp csinálj meg párat, hogy tudd, mire számíts!
2017. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. febr. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!