Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pesti "elit" egyetemisták...

Pesti "elit" egyetemisták (corvinus, elte, bme, Semmelweis), ti lenézitek azokat akik vidéki egyetemen tanulnak? Barátkoznátok velük, vagy elkerülnétek őket, mondván ők gagyi egyetemen tanulnak akikből nem lesz semmi?

Figyelt kérdés

Győrben, A széchenyi egyetemre járok, 22 évesen kezdtem nappalin a gazd.men alapszatok. MIndig is az ELtére vagy Corvinusra szerettem volna menni tanulni, de az élet közbe szólt. Nagyon tartok attól, hogy azok akik Pesti "elitebb" egyetemeken tanulnak, azok nem barátkoznának velem, sőt le is néznének emiatt.

Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?


N/22



2017. febr. 23. 10:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%

"Nem nézek le senkit, de azért megmosolyogtató, hogy könnyebb elvégezni azokat az egyetemeket, de ők meg panaszkodnak :)"


Inkább az a megmosolyogtató, hogy a magyarországi egyetemek mindenhol a top 500-700+ közé vannak sorolva a világon, de egyesek itt presztízs kérdést csinálnak belőle "házon" belül. Közben meg nincs olyan nagy eltérés.


Egyébként SZTE előrébb van rangsorolva, mint a BME,BCE vagy az ELTE, mégis tipikusan ők a leghangosabbak.

2017. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez már lenézés, hogy egyesek megmosolyogják azt, aki máshol vagy mást végez, végzett, és azt feltételezik, hogy az ő szakuk a legnehezebb, legfontosabb.
2017. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
3%

"Szerintem ez már lenézés, hogy egyesek megmosolyogják azt, aki máshol vagy mást végez, végzett, és azt feltételezik, hogy az ő szakuk a legnehezebb, legfontosabb."


Ki mondta hogy fontosabb? Én biztosan nem. Azt könnyebb, arra alapozom, hogy látom, hogy máshol mit tanulnak, és mit követelnek, és látom, hogy én mit tanulok, és mit követelnek tőlem.


"SZTE előrébb van rangsorolva, mint a BME,BCE vagy az ELTE"


A BME csak műszaki területen kiemelkedő, úgyhogy ez nem számít. Az SZTE meg műszakiban sehol nincs szinte

2017. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mosolygom meg, hogy máshol végzett.


Csak azt ahogyan előadja, hogy az övéjénél nincsen nehezebb egyetem.

2017. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Corvinusos vagyok és sosem néznék le senkit a munkája/végzettsége/egyeteme miatt, szerintem elég alja dolog. Ahhoz képest, hogy milyen sokat hallani, hogy nagyképűek, arrongánsak a corvinusosok stb., én még alig találkoztam ilyennel. A többi egyetemről nem tudok nyilatkozni, de szerintem a többségük ott is normális. A BME-s válaszoló viszont tipikusan arrogáns, "fúmennyivelnehezebbazegyetemem" fajtának tűnik, na de az ilyenekkel miért is akarnál barátkozni? Kerüld őket, én is azt teszem.



Egyébként a diplomádat csak az első pár munkádnál fogják nézni, azután már inkább a tapasztalatot, úgyhogy semmi nincs veszve. Ha pedig elvégzed a mestert is, akkor egyáltalán nem nézik, hogy te most éppen hol végeztél alapszakon, úgy ahogy azt sem nézik, hogy hova jártál középsuliba.. végezz el egy mestert egy nevesebb egyetemen (akár külföldön), keress jó gyakornoki helyet, menj erasmusra, csatlakozz egy diákszervezethez, hozd ki az egyetemi éveidből a legtöbbet és nem lesz gond. Hajrá!:)

2017. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
9%

nem nézek le senkit :D sőt sztem mostanra nincs nagy különbség pest és vidék között. a széchenyi pedig nem rossz :D

Én Győr melé valósi vagyok de Corvinusra járok, azért mentem mert volt elég pontom államira :D és olyan szak Győrben nem volt

Nme nézek le senkit, mert hülyének érzem magam annak ellenére h odajárok :D

2017. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Több barátom is tanul/tanult vidéki egyetemen, és nyilván nem nézem le őket. :)

Viszont azt igen, amikor valaki nem tud helyesen leírni egy mondatot...

2017. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én nem nézem le őket ilyenek miatt. Pláne nem emberileg. Szakmailag is simán lehetnek jobbak, mint én, hiába járok nevesebb egyetemre (BME). Szakmában egy egyetemről hallottam többektől (odajáróktól/ott végzettektől), hogy gyenge, de őket se nézném le emiatt.
2017. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
61%

Már miért nézném le? Van legjobb barátnőm más(kisebb egyetemről), pl Károli, van olyan,aki OKJ képzésen van. A barátom pedig BGE-s.

20L / ELTE

2017. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%

Akik emiatt lenéznének, azokkal jobb is ha nem barátkozol. Keresd azok társaságát akik nem sznobok, vagy beképzeltek arra hogy ők hova jártak. Különben sokszor nem az lesz sikeresebb aki a legjobb egyetemen végez,hanem aki talpraesett, gyakorlatias és sajnos sokszor jó ismertségi hálóval rendelkezik,de az utóbbi nélkül is lehet valaki sikeres.


Egyébként a vidéki egyetemekről annyit,hogy pl. a Szegedi Tudományegyetem ahova járok az ország legjobb egyetemei között van és igazán színvonalas az oktatás ott, meg a Debreceni Egyetemről is úgy hallottam, úgyhogy nem kell a fővárosban tanulni ahhoz hogy színvonalas oktatásban részesülj.

2017. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!